Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚVZ: Nebezpeèná kozmetika
Výrobok na vyrovnávanie vlasov značky Capiľliss system z Činy
reklama:
reklama:
reklama:
20. apríla 2016 Zdravie od DamskaJazda.skSITA

Pozor na tento šampón, mejkap a pleťové tonikum. Sú pre vás nebezpečné!

Hygienici upozorňujú, že na trhu sa objavila kozmetika, ktorá môže uškodiť. Jej foto nájdete v článku.

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX ich nahlásili kontrolné orgány v Českej republike, v Nemecku, v Grécku a v Belgicku. Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku, zdôraznil hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Prvým nebezpečným kozmetickým výrobkom je pleťové tonikum značky KHADI, ktoré vyrobili v Indii. Tonikum je v priehľadnej plastovej fľaši s čiernym uzáverom. Vo výrobku zistili prekročený povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov, ich nárast naznačuje nedostatočnú účinnosť konzervácie výrobku. Úrad varuje i pred karnevalovým makeupom s názvom Horror Make-up Set, značka nie je známa a krajina pôvodu je Čína. Výrobok obsahuje tri tyčinky, jednu tubu napodobneniny krvi a jednu špongiu na natieranie. Výrobok je zabalený v obale so zadnou kartónovou a prednou plastovou časťou. V červenej napodobnenine krvi zistili prekročenie povoleného množstva konzervačnej látky, ktorá nie je uvedená ani v zozname zložiek. Výrobok predstavuje riziko vzniku kontaktnej alergie.

Tretím nebezpečným výrobkom je šampón a sprchový gél Barbie Shampoo & Bath gel z Grécka. Gél je v litrovej ružovej plastovej fľaške s bielym dávkovačom. Hygienik upozorňuje aj na sprchový gél OMICRON LUXURY, výrobcom je DELKAM GROUP LTD z Grécka. Nebezpečný je aj šampón a sprchový gél Shampoo & Bath gel značky American Greetings. Výrobok je v bielej plastovej fľaši s potlačou jahôd a s ružovým uzáverom. Úrad upozorňuje aj na grécky šampón a sprchový gél OMICRON KIDS Shampoo & Bath gel v bielej plastovej fľaši s fialovým uzáverom, na ktorej je modrá hviezda a obrázok kvetov. V sprchových géloch a šampónoch zistili prekročený povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov a prítomnosť patogénneho organizmu Pseudomonas putida. Posledným nebezpečným je výrobok na vyrovnávanie vlasov značky Capiľliss system z Činy. Výrobok predávajú v litrovej šedej plastovej fľaši s čiernym popisom alebo je súčasťou súpravy na vyrovnávanie vlasov. V keratínovej kúre je látka formaldehyde, použitie tejto látky je v kozmetických výrobkoch podľa nariadenia Európskeho parlamentu zakázané.

reklama:

Odporúčané

K téme

Ako naučiť vašich tínedžerov používať kozmetiku? Je biokozmetika skutočne zdravá?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.