Pozrite si outfity prvých dám USA. Ktorá z nich mala najlepší štýl?

Prve damy 1.jpg

Manželky mocných mužov si dobre uvedomujú dôležitosť oblečenia a výzoru. Veď mnohí práve vďaka ich podpore dokázali zastávať dôležitý politický post. Ktorej prvej dáme to najviac pristalo?

Súčasná prvá dáma pozná svoj štýl. Vždy elegantná Michelle Obamová zaujala už počas prvej inaugurácie svojho manžela do úradu. No oslnivé červené šaty, ktoré si obliekla pri príležitosti druhého Obamovho menovania na post prezidenta, vyzerali na nej jednoducho úžasne.

First lady fashion diplomacy michelle obama.jpg
www.vanityfair.com

Aj keď mnohí kritizovali štýl obliekania Hillary Clinton, keď bola prvou dámou, vo fialových šatách, ktoré mala na sebe počas inaugurácie svojho manžela v roku 1993, vyzerala skvelo.

Hillary clinton.jpg
www.vanityfair.com wwwvanityfair.com

Prvá dáma Barbara Bush sa počas inaugurácie v roku 1989 obliekla do modrého zamatu  a hodvábu od Arnolda Scaasiho.

Prve damy.jpg
www.vanityfair.com

Nancy Reagan a princezná Diana počas návštevy drogového rehabilitačného centra v roku 1985.

Princezna diana.jpg
www.vanityfair.com

Keď prezident Carter nastupoval do svojho úradu v roku 1977, vládla ropná kríza.  Možno aj preto si vtedajšia prvá dáma Rosalynn Carter obliekla pri príležitosti inaugurácie jej manžela tie isté šaty, aké mala na sebe, keď bol vymenovaný za guvernéra štátu Georgia.

Rosalyn.jpg
www.vanityfair.com

Bojovníčka za rovnaké práva žien Betty Ford nosila v Bielom dome nohavice už  v roku 1977. Čiže v čase, keď o nich mnohé ženy len snívali.

Pd.jpg
www.vanityfair.com

www.vanityfair.com

Lady Bird Johnson bola manželka prezidenta, ktorý nastúpil do úradu krátko po atentáte Johna F. Kennedyho, a to v roku 1965. Počas druhej inaugurácie svojho manžela si vybrala žlté šaty navrhnuté relatívne neznámym Američanom Johnom Moore, ktoré mali symbolizovať nádej a optimizmus.

Lady.jpg
www.vanityfair.com

Jackie Kennedy milovala francúzskych návrhárov ako Givenchy, Chanel, Cardin. Na fotografii z roku 1961 nižšie, kde je spolu s francúzskym prezidentom Charlesom de Gaulle vo Versailles, mala na sebe šaty od Huberta de Givenchy.

Lady 1.jpg
www.vanityfair.com

www.vanityfair.com

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk