Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Konflikt, žena, práca
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
25. marca 2017 od DamskaJazda.skSITA

Pracovité ženy úspešných mužov

Dámska jazda pre vás rozbieha novú zaujímavú rubriku STĹPČEK, ktorú si určite nenechajte ujsť. Našou prvou autorkou je dlhoročná novinárka spravodajstva STV a RTVS, ocenená niekoľkými novinárskymi cenami Lucia Tomečková.

O diskriminácii žien sa toho a ešte stále píše a hovorí  neskutočne veľa. Od štúdií OSN, EÚ a neviem  čoho, až po „pretrkotané“  kávičky o veľkých sklamaniach.  Čo však v žiadnom výskume, štúdii, či článkoch nenájdete, je diskriminácia pracovitých žien úspešných mužov. Žien, ktoré takmer denne zažívajú to typicky slovenské, využiť, použiť, odhodiť a nevyplatiť.   Pracovité ženy úspešných mužov, ktorým má byť trápne si pýtať to, čo im patrí, pretože všetci vedia, že im doma nič nechýba. Ženám, ktoré sa neuspokoja so zlatou kreditkou od partnera. Ženy, na ktoré sa často obracajú ľudia, ktorí začínajú a povedia si, peňazí má dosť,  kontaktov tiež, ona počká, ona nepotrebuje.   Pracovité ženy úspešných mužov sú vo výplatnom potravinovom reťazci vždy posledné.  Také slovenské, veď ona má dosť! Predstavte si, naozaj medzi nami žijú aj pracovité ženy úspešných mužov. Mimoriadne pracovité, ktoré napriek tomu , že nestrádajú, pracujú rovnako a možno aj viac, pretože chcú dokázať, že sú nezávislé.

Lucia TomečkováO autorke: Lucia Tomečková – Žurnalistike sa venuje od roku 1996. Pôsobila najprv v súkromnej televízii VTV ako redaktorka spravodajstva. V roku 1999 odišla do verejnoprávnej STV, kde pôsobila do 10.10. 2014 ako redaktorka, moderátorka i komentátorka športu. Počas pôsobenia v STV získala niekoľko novinárskych ocenení. Dnes sa venuje poradenstvu a konzultácii v oblasti PR.

reklama:

Osobnosti, ktoré sú často príkladom serióznosti, pracovitosti, energie, či nasadenia.  Všetky však majú jedno spoločné. Pri odmenách, ak vôbec,  sú za vykonanú prácu posledné. Ako posledným, napriek tomu, že ďaleko prevyšujú kolegov, zvyšujú plat,   veď oni majú dosť. Ako posledným, ak vôbec,  im preplácajú faktúry za ich prácu, veď má dosť . „ Často rozmýšľam, či si ľudia myslia, že nám to doma padá z neba, alebo tlačíme peniaze v pivnici,“ povedala mi priateľka, ktorá diskrimináciu pracovitých žien úspešných mužov zažíva pravidelne.  Veď má dosť, nepotrebuje, vydrží , od hladu neumrie….

Na Slovensku žijú aj ľudia, ktorí si zaslúžia náš obdiv a uznanie. Ktorí nezbohatli na podvodoch a daňových únikoch a za ich úspešnými príbehmi je  množstvo driny. Príbehov, ktoré by nechcel prežiť nikto z nás. Tak prečo pracovité ženy úspešných mužov nútime, aby sa menili na zúrivé levice pritlačené k múru, aby sa dostali aspoň k časti odmeny za svoju prácu?! Diskriminácia je strašná vec. Akákoľvek.  Len som chcela pripomenúť, že existuje aj táto. Diskriminácia  pracovitých žien úspešných mužov. Takmer denne ju zažívajú mnohé ženy a verte mi,  je ďaleko bolestivejšia ako tá „klasická“.  Pracovité ženy úspešných mužov  o nej nehovoria,  ale viem, že nesmierne bolí.

reklama:

Odporúčané

K téme

3 dôvody, pre ktoré sa home office oplatí Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.