Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
manželia
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
manželia www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
28. apríla 2021 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA

Pravidlá šťastného manželstva: Takto vám láska vydrží celý život

Štatistiky hovoria, že sa v Česku  a na Slovensku rozpadne každé druhé manželstvo. Napriek tomu tu máme 50 percent párov, ktoré spolu žijú šťastným, alebo aspoň spokojným životom. Ak sa k nim chcete tiež zaradiť, stačí, keď vo svojom dlhoročnom vzťahu začnete dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Ako mať šťastné manželstvo? Dodržujte nasledujúce pravidlá

Keď si dvaja povedia ÁNO, prirodzene veria, že spolu prežijú život naplnený láskou, pohodou a vzájomným porozumením. Lenže po pár rokoch sa táto idylka môže zmeniť v časté hádky, podozrievania aj nevery. A rozvod je na spadnutie. Práve týmto spôsobom  končí každý druhý manželský pár, ktorý chcel spolu paradoxne zostať až do smrti. Je úplne prirodzené, že po pár mesiacoch až maximálne rokoch medzi vami odznie prvotná zamilovanosť. Ak teda chcete, aby vám manželstvo vydržalo, musíte na ňom stále pracovať. Rozhodne nie je od veci, keď začnete dodržiavať niekoľko základných pravidiel, ktoré vám zaručí šťastnú spoločnú budúcnosť, ktorú si budete navzájom užívať.

Dôverujte si a buďte úprimní

Vzájomná dôvera je základom každého šťastného manželstva. Verte preto jeden druhému a vzájomne sa nepodozrievajte v nekalých úmysloch. Aby ste svoj vzťah ešte upevnili, buďte k sebe s partnerom v rámci možností úprimní, otvorení a hovorte pravdu. Rozhodne sa na nič nehrajte a keď vám niečo vadí, povedzte to.

Hovorte spolu

Aby vaše manželstvo fungovalo, mali by ste si mať s partnerom vždy čo povedať. Hovorte spolu o svojich želaniach, pocitoch aj o tom, čo ste robili cez deň, keď ste spolu neboli. Vzájomná komunikácia je v manželstve veľmi dôležitá. Keď celý večer strávite mlčky pred televíziou, rozhodne to nie je v poriadku.

Starajte sa o seba

reklama:

Čo si budeme hovoriť, v manželstve je dôležitý aj samotný vzhľad, ktorý súvisí so vzájomnou príťažlivosťou. Každý z manželov by sa  mal preto o seba náležite starať. To, že vyzeráte dobre navyše ocení nielen váš náprotivok, ale aj vy sami a vaše sebavedomie.

muž a žena
muž a ženawww.gettyimages.com

Plánujte spoločne

Vaše manželstvo by nikdy nemalo ustrnúť na jednom mieste. Je dôležité, aby sa stále posúvalo ďalej. Preto s partnerom plánujte. Ak už máte dom aj deti, zamerajte svoju budúcnosť na ďalší spoločný projekt, z ktorého budete mať radosť. Tým myslíme  cestovanie, založenie spoločnej firmy alebo nákup nového auta.

Dotýkajte sa v spálni i mimo nej

Aj keď sa v dlhoročnom manželstve spravidla vytráca pôvodná vášeň, základným kameňom vášho vzťahu by mal byť tiež pravidelný sex. Harmóniu by ste mali dosiahnuť nielen v spálni. Aj po niekoľkých rokoch manželstva nezabudnite na náhodné dotyky, objímanie a bozky. Vzájomná intimita je totiž pre stabilitu vášho vzťahu veľmi podstatná.

Majte spoločné koníčky

reklama:

V manželstve by ste sa mali s partnerom venovať niečomu, čo vás spája. Skúste sa vymaniť z rutiny, ktorú predstavuje práca, deti a domácnosť, a nájdite si spoločné záľuby. Chodievajte napríklad pravidelne do kina, na prechádzky do prírody alebo sa venujte rovnakému športu.

Doprajte si viac chvíľ pre seba

Práca, deti, domácnosť a stále dokola. Tento neustály kolotoč dokáže každého nepekne vyžmýkať. Aby sa na stave vášho manželstva rutina príliš nepodpísala, odvezte raz za čas deti k babičke alebo ich zverte pani na stráženie, a vyrazte s partnerom na wellness víkend, alebo si doprajte aspoň romantickú večeru. Tieto spoločné chvíľky vás vzájomne spoja.

Naučte sa odpúšťať a nepomstiť sa

V každom manželstve sa tie šťastné chvíľky striedajú s tými menej šťastnými. Ak vás váš partner niečím zranil alebo vytočil, neodplácajte mu  to rovnakou mincou. Ak si prajete ďalej zotrvať v manželstve, naučte sa znovu dôverovať a prijať, čo sa stalo. Rozhodne sa nepomstite a ani po rokoch nepripomínajte staré chyby.

reklama:

Odporúčané

K téme

4 znamenia zverokruhu, ktoré sú najhoršie ako manželky. Je lepšie sa im vyhnúť Pravidlá slušného správania o ktorých nevedieť je hriech. Toto by si mal prečítať každý povinne

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.