Prečo a aké typy žien muži najčastejšie podvádzajú

Nevera, dvaja,

Príčiny mužskej nevery sú rôzne, len 7 % z nich však vyplýva z telesnej túžby. Zistite, aké sú najčastejšie príčiny mužského zlyhania ako aj to, aké typy žien sú najčastejšie podvádzané.

Nevera je bohužiaľ v partnerskom vzťahu bežnou vecou. Podľa prieskumov podvádza až polovica všetkých partnerov. Aké sú najčastejšie príčiny mužskej nevery?

1. Cítia sa neatraktívni pre svoju partnerku

Množstvo mužov sa uchyľuje do náručia inej partnerky, keď majú pocit, že sú pre svoju polovičku neatraktívni. Muži potrebujú rovnaký obdiv ako ženy a ak ho nedostávajú doma, vyhľadávajú ho niekde inde. Preto nezabúdajte svojho partnera pravidelne oceňovať.

2. Ste úspešnejšia

Častým dôvodom partnerovej nevery je váš úspech. Muži aj v dnešnej dobe potrebujú byť pánmi tvorstva, živiteľmi a hlavne nenahraditeľnými. A tento pocit strácajú, keď ich partnerka zarába viac ako oni, má lepšiu kariéru alebo je v dôležitejšej funkcii. Vtedy si často muži hladia svoje ego pozornosťou inej ženy. Svojmu partnerovi preto nedávajte pocítiť, že je menej úspešný ako vy sama.

3. Nedostatok alebo naopak dostatok voľnosti

Žiaľ je to tak, muži potrebujú voľnosť, keď ju nemajú, utekajú, a keď jej majú priveľa, utekajú tiež. Ako máte teda odhadnúť tú pravú mieru? Žena by sama mala vedieť vycítiť hranicu medzi obmedzovaním a prílišnou voľnosťou. Muž musí mať pocit, že vám na ňom záleží a chcete s ním tráviť svoj voľný čas, ale na druhej strane mu dôverujete a doprajete mu tráviť čas s priateľmi bez toho, aby ste mu robili scény. Vtedy je muž spokojný a vždy sa rád vráti k svojej partnerke bez toho, aby hľadal útechu v náručí inej ženy.

12 prekvapivých faktov o manželskej zrade

4. Váš partner má pocit, že ste sa zmenili vy

Každý z nás sa postupom času mení na základe svojich zážitkov, skúseností i okolia. Muži ale veľmi zle znášajú, keď sa z ich milej romantičky stane praktická žena, ktorá im už nedáva toľko pozornosti ako kedysi. Žiadny muž nechce mať pocit, že potom, čo sa vaša rodina rozrástla o deti, ostal na vedľajšej koľaji.

Ženy, ktoré bývajú vo vzťahu najčastejšie podvádzané, majú niekoľko spoločných znakov. Buď sú príliš, úspešné alebo naopak stagnujúce, či matkami na plný úväzok.

Prečo muži podvádzajú najviac tehotné partnerky?

1. Matky: Ženy, ktoré po narodení dieťaťa celkom zabudnú na život, ktorý viedli predtým. Ich partner sa dostáva na vedľajšiu pozíciu. Žena sa naplno venuje len svojej novej role matky a mužovi chýba partnerstvo, ktoré s príchodom dieťaťa zmizlo. Len málo žien si dokáže uvedomiť, že po narodení dieťaťa stále ostávajú aj partnerkami, milenkami a priateľkami.

2. Karieristky: Ženy, pre ktoré znamená budovanie kariéry a pracovné úspechy omnoho viac ako vzťah s partnerom. Ich partner sa často cíti nedocenený, stráca sebaistotu a zvyšuje si svoje ego niekde inde. To, že ste krásna, inteligentná a úspešná, nie je u muža podstatné, pokiaľ od vás nedostáva potrebnú lásku a pozornosť.

3. Stagnujúce partnerky: Tieto ženy žijú len pre svoj vzťah a majú pocit, že je všetko v poriadku. Žiadne nové podnety či aktivity, všetko je správne tak ako to je. Celý svoj život by obetovali len rodine a chcú byť stopercentné manželky a matky, no o vášni v tomto vzťahu nie je ani zmienka. Skôr či neskôr muž začne vyhľadávať vášeň v náručí inej ženy a to bez ohľadu na to, ako veľmi je so svojou manželkou spokojný.

Samozrejme, že každý vzťah je iný a dôvody nevery môžu byť rôzne. Príčinou je však vždy pocit jedného z partnerov, že už nedostáva toľko lásky a pozornosti ako kedysi a vyhľadáva ju niekde inde.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk