Prečo chlapi nedajú dopustiť na svojich priateľov?

Zábava, partia, muži, piť, pivo, smiať sa, priatelia, bar, krčma,
shutterstock.com

Mužské zhlukovanie do partií začína už v materských školách. To preto, že aj moderní muži majú v sebe zakódované praveké dedičstvo.

Medzi jeden z mužských prejavov správania, ktoré niekedy my ženy nechápeme, určite patria ich krčmové partie. Chlapi sa však zhlukujú do tlúp aj za cieľom ušľachtilejším, a to zašportovať si. Či už je cieľ taký alebo onaký, vedie ich k tomu praveké dedičstvo.

Lovecké družstvá verzus futbalové

V dávnej minulosti by jaskynný muž bez partie pomocníkov dlho neprežil. Ak napríklad ulovil veľké zviera, nedokázal ho odniesť sám a pomoc potreboval často i pri samotnom love. Musel sa dať dokopy s inými. Tieto lovecké družstvá tvorili takmer výhradne muži. Potreba združovať sa do tlúp sa počas miliónov rokov pevne zakorenila a pretransformovala sa do dnešnej podoby futbalových mužstiev, krčmových partií či do tlupy mužov holdujúcich všakovakým koníčkom.

Prečítajte si aj: Prečo muži po sexe zaspia?

Potreba porovnávať sa

Dnešní muži sa stretávajú v kluboch či krčmách aj za účelom výmeny potrebných informácií. Aká je lovecká stratégia ostatných? Sú lepší ako ja? Ak muž dosiahne úspech, kto ho lepšie ocení ako príslušník rovnakého pohlavia? Veď my ženy často nechápeme, o čom je reč, a ako to býva pre nich dôležité.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk