Prečo chlapi zatajujú svoje city?

Problém, dvaja, láska, vzťahy,

Hovorí sa, že nemému decku ani vlastná mater nerozumie. Presne tak, ako v prípade mužov, pri ktorých my ženy nikdy nevieme, čo vlastne k nám cítia. 

Spoznali ste nového muža. Prežili ste spolu krásne chvíle a… A teraz márne čakáte na telefonát. Prečo vám nezavolá? Prečo vám nepovie, ako to s vami myslí ďalej! Zdá sa vám to povedomé? Aj vy máte či možno budete mať partnera, ktorý mlčí o svojich pocitoch alebo sa tvári, akoby ani žiadne nemal? Prečo sa vlastne hrajú na robotou bez emócií?

Pocity vnímajú ako znak slabosti

Odpoveď na tieto otázky je jednoduchá. Myslia si totiž, že ženy to od nich očakávajú. Túžia po tvrdých chlapoch, ktorí nikdy neplačú.

Ženy sú naopak nešťastné, prečo mužom trvá tak dlho, kým zavolajú. Načo chceli vlastne to číslo? „Má o mňa záujem? Prečo nevolá? Na čom vlastne som?“ A zase záplava otázok a neistoty.

Prečo muži nezavolajú?

Boja sa totiž odmietnutia. Radšej teda vyčkávajú a volia racionálny prístup. Len nedať najavo, že ste ho zaujali. Pocity sú predsa prejavom slabosti, a tú si dovoliť na začiatok nemôžu. Čo ak budú kruto odmietnutí? Chcú si teda zachovať tvár a pôsobiť, že majú všetko pod kontrolou. Správať sa tak, akoby ste boli len ďalšou v poradí. V žiadnom prípade neprejaviť slabosť ani zraniteľnosť. Veď, podľa nich, by sme si ich za to prestali vážiť.

Ako si teda s nimi poradiť?

Na záver si z toho skúsme zobrať ponaučenie. Keď muž nevolá, neberte to osobne. Čo ak vám týmto chovaním skladá skrytú poklonu? Možno vás chce natoľko, že radšej cúvne, aby sa neprezradil, a tým neodhalil svoje slabé miesto. Niektorí muži dokonca naschvál nevolajú, aby zistili, ako žena zareaguje, pretože sú veľmi zvedaví, v akej miere vás zaujali.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk