Prečo je dôležité odličovať sa?

Prečo je dôležité odličovať sa?
thinkstockphoto.com

Zdanlivo neškodná situácia, keď sa nám jednu noc nechce odlíčiť. Aké to však môže mať dopady na zdravie pleti?

Niekedy nás doslova otravuje prejsť si celým tým otravným rituálom odstraňovania mejkapu, čistenia pleti a pod. Niekedy však prekonať svoju lenivosť je viac než dôležité….

Pokiaľ si myslíte, že keď dodávate vašej pleti dostatok krémikov, je to postačujúce, tak určite nie. Odličovanie a umývanie pokožky je rovnako dôležité, ako samotné hýčkanie krémami. V tomto prípade sa vyhovárať na únavu nie je na mieste. Pokiaľ sa vám občas do toho nechce a tvoria sa vám vyrážky, mali by ste zvážiť svoje rituály.

Pleť dostáva dosť zabrať počas dňa pod nánosmi mejkapov a vplyvom vonkajšieho prostredia, ktorému je vystavovaná. Mejkapy sú síce na trhu už kvalitné, no stále je to niečo, čo na tvár dlhodobo nepatrí, a preto sa pokožka začne brániť. V noci, sa regenerujú kožné bunky a i keď sa to nezdá, všetky procesy v tele sa dejú najrýchlejšie a najčastejšie práve v noci. Pokiaľ pôjdete spať s mejkapom, zaručene vaša pokožka utrpí. Póry sú upchaté a dochádza k usadzovaniu nečistôt a vzniku pupákov.

Pod starostlivosť o pleť spadá odličovanie, čistenie, umývanie aj krémovanie.

Na trhu s kozmetikou nájdete neuveriteľne veľa variant, ktoré vám komplikujú výber. Reklamy mätú a ženy nevedia, čo je naozaj správne a čo je zas zbytočné. Nie je pravda, že potrebujete vlastniť celý regál z drogérie, aby vaša pleť žiarila. Postačí si ustriehnuť pár dôležitých rituálov a dať pleti aj vydýchnuť. Napríklad víkend bez mejkapu…

Voľné radikály a riziko predčasného starnutia pleti

Odličovanie mliekom považujeme za najdokonalejšie. Produkty dva v jednom nie sú vždy až také účinné, preto sa zamerajte zvlášť na kozmetiku odstraňujúcu mejkap a samostatne na čistiacu kozmetiku. Po odlíčení by ste mali z tváre odstrániť zvyšky mejkapu a nečistoty usadené hlbšie v póroch. Takže čistiaca voda je skutočne dôležitá.

Raz až dva razy mesačne použite aj peeling, ktorý odstráni odumreté bunky z kože, ktoré môžu tiež občas uviaznuť v pokožke. Podstatné je však po tomto všetkom pokožku aj umyť vo vlažnej vode. Jednoduchý a lacný trik, ktorý je zaručene účinný.

Stačí vám raz ísť spať s mejkapom a môžete si spôsobiť dlhodobé problémy s pleťou v podobe zápalov.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk