Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
sex
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstockphotos
reklama:
reklama:
reklama:
10. februára 2019 ŠoubizRozhovory od DamskaJazda.skSITA

Prečo muž nevymení rodinu za milenku?

Aj napriek tomu, že viacero mužov ľahko podľahne zakázanému ovociu a popri rodinnom živote si nájde milenku, len veľmi malé percento z nich si s takouto ženou začne budovať nový život. Prečo je tomu tak?

Pokiaľ má muž od svojej milenky pevné očakávania, je jasné, že jej sľúbi aj modré z neba. Realizovať však svoje sľuby nemá vôbec v pláne. Zistite, prečo milenka vždy ostane len milenkou:

1. Lebo nechcú prísť o svoje pohodlie

Muž si uvedomuje, že s novou ženou by si opäť musel budovať všetko od začiatku, a to sa mu nechce. Má rád svoje domáce pohodlie a vie, čo môže od svojej manželky očakávať. Čím je muž starší, tým viac svoju polovičku vníma tiež ako ženu, ktorá sa neskôr o neho postará. Aj keď sa zo začiatku môže správať ako vymenený a užíva si svoj nový stav poblúznenia, takýto stav skôr, či neskôr skončí. Nie nadarmo sa hovorí, že zvyk je železná košeľa.

reklama:

2. Rozvod je finančne náročný

Každý rozvod je nepríjemný a zdĺhavý. Muži neradi plytvajú časom a už vôbec nie peniazmi. Nehovoriac o tom, že si uvedomujú, že odísť od manželky k milenke je obrovský risk. A keďže milenke nevadí udržiavať vzťah so ženatým mužom, mohla by to zopakovať a on by zostal na ocot. Preto mu ani strach z riskantného plánu nedovolí opustiť vybudované rodinné hniezdo.

3. Muž potrebuje cítiť istotu

reklama:

V milenke istotu muž nikdy nenájde, pretože ona väčšinou rada využíva výhody zadaného muža. Pozná len svoju cenu, zatiaľ čo jeho manželka aj skutočnú hodnotu. Milenka o neho stojí iba ako o príležitostného partnera s výhodami, ale nie ako o životného partnera, ktorému zrazu musí variť, prať a riešiť každodenné problémy všedného dňa.

4. Milenka nie je matkou jeho detí

Každý muž má svoju predstavu o ideálnej žene a vo väčšine prípadov to býva aj matka jeho detí.

reklama:

Milenka takouto ženou rozhodne nie je. Zároveň sa jeho stála partnerka istým spôsobom podobá jeho mame, či už vizuálne alebo povahovo. Dáva mu pocit domova, a to žiadna milenka nedokáže.

5. Uvedomenie si priorít

Keď nastáva u mužov kríza stredného veku, zrazu majú pocit, že niečo zameškali a potrebujú sa uistiť o tom, že sú ešte stále mladí a atraktívni. Žiaľ, zvyknú si to dokazovať práve nájdením si mladšej ženy až do doby, kým sa tohto pocitu nenasýtia. Potom si však uvedomia, že pocit domácej pohody je pre nich nesmierne dôležitý, a že im začína chýbať všetko to, čo si spolu s manželkou roky budovali.

reklama:

Muž si veľmi dobre uvedomuje hodnotu svojej manželky a aj to, čo stratí, keď o ňu príde. Keby milenku miloval, nikdy by ju netajil pred verejnosťou. Nečudo, že status milenky je v spoločnosti stále vnímaný ako ponižujúci. A tak sa muž opäť vracia k svojím prioritám a milenka odchádza do večného zabudnutia.

reklama:

Odporúčané

K téme

Jedlo ako zábava. Šťastné dieťa vie zdravo jesť, aj rozumne maškrtiť 3 otázky pre Janu Janičovú: Aj kone môžu vyliečiť našu dušu

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.