Prečo muž počas sexu môže krvácať? Existujú 4 dôvody!

Dvaja, láska, pár
Thinkstock

Stalo sa vám, že sa pri pohlavnom styku s vaším partnerom alebo po ňom objavila krv? Tento problém sa vyskytuje aj u mužov. Čo to môže spôsobiť?

Dôvody krvácania z penisu počas pohlavného styku môžu byť nasledovné.

Drobné trhlinky a ranky

Drobné poranenia pohlavných orgánov spojené s jemným krvácaním počas sexu môžu trápiť našich partnerov rovnako ako nás ženy. U žien býva toto poranenie najčastejšie spôsobené suchým prostredím v pošve. Vtedy pomôže antibakteriálny lubrikačný gél. Ďalšou príčinou môže byť aj veľkosť partnerovho penisu či drsné sexuálne praktiky.

Ale čo robiť, keď krváca muž? Najskôr treba skontrolovať predkožku penisu, či zdrojom krvácania nie je skrytá malá prasklina. Tá totiž môže krvácať viac, ako si myslíte.

Polypy alebo cieva príliš blízko povrchu

Polypy sa v našom organizme dokážu vytvoriť všade. V hrubom čreve, nose, na žlčníku a aj pohlavných orgánoch. A to nielen u žien, ale aj u mužov. Sú to drobné výrastky, útvary väčšinou nezhubného charakteru. Podobajú sa na malé bradavice či vyrážky. Práve oni môžu byť možnou príčinou výskytu krvi z penisu. Aj prasknutá cievka tesne pod povrchom kože vyvolá menšie krvácanie.

Prostatitída

Krvácanie po sexe môže signalizovať aj zápalové ochorenie prostaty. To sa rozdeľuje na akútne a chronické. Prostatitída nie je nákazlivá a neprenáša sa pohlavným stykom. No dokáže znepríjemniť najmä pohlavný život trpiaceho.

Odborníka treba vyhľadať v prípade, ak váš partner často močí, cíti bolesť nielen pri močení, ale aj pri pohlavnom styku (konkrétne pri ejakulácii), ktorý je navyše sprevádzaný krvou. Urológ problém vyrieši aplikáciou antibiotík.

Infekcie a pohlavné choroby

Krvácanie počas milovania spôsobujú aj iné infekcie a pohlavné ochorenia. U žien existuje baktéria zvaná Gardnerella vaginalis. Tá je dosť často pôvodcom prítomnosti krvi pri alebo po sexe u nežného pohlavia. Medzi ďalšie nepríjemné intímne choroby patrí napríklad Chlamýdia trachomatis.

Bolestivý sex a krvácanie počas neho sú typické príznaky tejto choroby, ktoré sa prejavujú najmä u žien, no môžu sa vyskytovať aj u mužov. Práve tento zdravotný problém spôsobuje vznik spomínaného zápalového ochorenia prostaty. Výskyt krvi počas pohlavného styku preto nepodceňujte a snažte sa odhaliť príčinu prostredníctvom správnej lekárskej diagnostiky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk