Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
svokra, manželstvo, stará žena, hádka, konflikt, rodina, matka, mama
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
2. mája 2014 LifestyleSex a vzťahy od NellySITA Diskusia()

Prečo nám svokry robia zo života peklo?

Mamičky našich partnerov nám dokážu poriadne strpčiť život. Niekedy je veľmi ťažké nájsť spoločnú cestu. Prečo bývajú vzťahy so svokrami také komplikované?

Každý z nás pozná vtipy o svokrách. Väčšinou sa týkajú nášho „vrelého “ vzťahu k nim. Na rozdiel od nášho životného partnera, svokrovcov si nevyberáme. Až taký predsa jednoduchý život nemôže byť? Namiesto toho hľadáme chodníčky, ako vyjsť s našimi drahými svokrami.

Strach z vylúčenia

Prečo nám vlastne svokry komplikujú život? Za tým všetkým býva skrytý strach. Mocný ovládač ľudského konania. Matky našich partnerov môžu zaujať dva postoje voči nádejným nevestám. Buď vás príjmu a budú podporovať, alebo sa stretnete s negatívnym postojom a kritikou. Dôvodom druhého postoja je spomínaný strach. Do ich spoločného sveta prichádza nová žena. Čo ak ma môj syn úplne vylúči zo svojho života? Budem sama? Tieto a podobné myšlienky prinútia skoro každú ženu zaujať obranný postoj. Čudujete sa? Veď doteraz bola jedinou ženou vášho miláčika. A teraz sa musí s vami deliť o jeho srdce. Situácia sa horší, o čo vrúcnejší vzťah panoval medzi ňou a synom. Život sa mení na peklo, ak s takouto svokrou žijete pod jednou strechou.

Dva kohúty na jednou ihrisku…

Spoločné viacgeneračné bývanie síce má svoje výhody, no niekedy ich negatíva prevyšujú. Začína okrem miesta v srdci i boj o domácnosť. Súťaž o najlepšiu gazdinku. Tiež máte niekedy dojem, že vám víťazstvo stále uniká? Tiež si začínate myslieť, že sa o vášho partnera nedokážete postarať? Ak sa navyše manžel postaví na stranu svojej matky, hrozí vám vážna manželská kríza. Podobnú prežila aj 27 ročná Zuzana: Svokra ma neustále ohovárala a štvala proti mne môjho partnera. Najhoršie na tom bolo, že do očí mi nepovedala nič. Až od susedov som sa dozvedela, že neumývam schody, som lenivá a neviem variť. Nad to by som sa ešte dokázala povzniesť, ale to, že sa môj muž vždy počas konfliktu postavil na jej stranu, ma strašne ponižovalo. Jediným možným riešením, ako predísť takýmto problémom je stanoviť si hneď na začiatku hranice. Takisto váš partner si musí uvedomiť, že teraz vy predstavujete pre neho novú najbližšiu rodinu.

K téme

3 veľké chyby, ktoré robíte po ukončení vzťahu! Nástrahy spoločného bývania: Na čo si dať pozor?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.