Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hádka, manželstvo, dvaja, pár
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
23. januára 2018 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Prečo sa vo vzťahu začíname od seba vzďalovať?

Prinášame vám 10 dôvodov, prečo sa partneri od seba postupne vzďaľujú a rozchádzajú sa, ako aj spôsoby, ako týmto problémom zabrániť.

Keď sa zamilujeme, prežívame stav poblúznenia. Je to šťastné obdobie, kedy sa nezaujímame o vzájomné rozdiely a nedostatky. Svet sa zdá byť perfektný a my veríme, že sme našli toho pravého. Akonáhle vzrušenie zo vzťahu ubúda, partneri sa musia snažiť udržať vzťah aj naďalej vzrušujúci.

Pokiaľ sa ale vo vzťahu vzájomne nesnažia, nastáva časom obrat z blaženosti do nudy a obidvaja sa tak ponárajú do pohodlia vlastných individuálnych životov.

Prečítajte si aj: Zbytočné dôvody, prečo zostávame v nefunkčnom vzťahu!

Obaja partneri sa môžu navzájom milovať, starať sa o seba a žiť pod jednou strechou, a napriek tomu môžu viesť dva oddelené životy. Vtedy sa dostávajú do stavu, že chcú od života viac, niečo viac vzrušujúce a vášnivé, čo im bude dávať väčší zmysel.

To je najjasnejšou známkou toho, že sa obaja začali od seba vzďaľovať. Koniec koncov, keď jeden z partnerov začne veriť, že ho vzťah dusí, alebo mu bráni v prežívaní šťastia, je to len otázka času, kedy ho bude chcieť ukončiť.

Prečítajte si týchto 10 dôvodov a zistite, kde sa to medzi vami pokazilo a čo môžete urobiť, aby ste vrátili vzťah do bežných koľají.

1. Komunikácia: Už sa so svojím partnerom neviete porozprávať tak ako kedysi. Máte pocit, že už o sebe viete všetko, a preto už nie je potrebné tak často sa rozprávať. V priebehu vzťahu sa však ľudia stále menia, a preto je nevyhnutné nepodceňovať silu komunikácie vo vzťahu.problém, dvaja, konflikt, sex, hádka, nevera, manželstvo, rozvod, pár

2. Potláčanie emócií: Ak je niečo, čo vás vo vzťahu hnevá alebo čo sa vám nepáči, vydiskutujte si to a neduste to v sebe. V opačnom prípade takéto potláčanie môže viesť k nenávisti k svojmu partnerovi.

3. Nezlučiteľnosť : Ak začnete veriť tomu, že nemáte nič spoločné a neviete si predstaviť spoločnú budúcnosť, je to svojim spôsobom začiatok konca. Rozprávajte sa, hľadajte niečo, čo vás spája a vzájomne teší.

4. Citové záležitosti . Trávite veľa času v práci a váš kolega opačného pohlavia sa vám zdá byť bližším ako váš partner. Máte pocit, že sa mu môžete skôr zveriť ako svojej polovičke. Medzi priateľstvom a emocionálnou záležitosťou je však len veľmi tenká hranica.

5. Podnet: V úspešnom vzťahu majú obaja partneri záujem potešiť sa navzájom. Ak nechcete preberať iniciatívu v láske a beriete sa navzájom ako samozrejmosť, vzťah začne stagnovať. Choďte spolu von, na dovolenku, plánujte si spoločné aktivity, podpichujte sa navzájom či zabávajte sa. A čo je najdôležitejšie, vytvárajte si spolu krásne spomienky. Je to najjednoduchší spôsob, ako prevziať iniciatívu a ukázať, ako veľmi vám na partnerovi záleží .

6. Odlišné smery: Ako plynie čas, môžu sa meniť aj vaše záujmy. Jeden z vás môže chcieť niečo s čím sa však druhá strana nevie vôbec stotožniť. Ak si myslíte, že je v poriadku, pokiaľ sa každý z vás venujete tomu, čo vás baví, no už nič nerobíte spoločne, ľahko sa stane, že spoznáte iných ľudí, s ktorými zrazu trávite všetok svoj čas. Tým sa obaja sa od seba vzdialite do takej miery, že už späť nie je návratu.

7. Konfrontácie: Ak každá vaša hádka dopadne rovnako, bez riešenia problémov a vy ste už unavená bojovať alebo diskutovať o niečom, čo nikam nevedie, začnete sa aj vy cítiť vyčerpaná vo vzťahu. Strácate chuť i snahu o lepšiu zmenu.

8. Sexuálna intimita: Sex je veľmi dôležitou súčasťou romantiky a lásky. Ak nemáte dostatok sexu, alebo ak sa nesnažíte udržať sexuálne vzrušenie na vysokej úrovni, tak zistíte, že sa začínate nudiť. Môžete si myslieť, že ste spokojný s nedostatkom sexuálnej intimity, ale v skutočnosti to je preto, že obaja sa „meníte“ vo vzťahu na súrodencov namiesto romantického páru!

9. Emocionálna intimita: Je váš partner stále ten, s ktorým chcete ako s prvým zdieľať všetky novinky? Cítite sa šťastne, keď sa spolu rozprávate o tom, ako ste prežili deň? Sú to malé veci, hrajú veľkú úlohu vo vzájomnom vzťahu. Nedostatok emocionálnej intimity partnerov od seba vzďaľuje.

10. Nedostatok času na seba: Pracujeme tvrdo a prestávame mať na seba čas. Učíme sa žiť bez seba a život tráviť oddelene. Vyčleňte si preto každý deň pár chvíľ, ktoré budú patriť len vám dvom.

Týchto 10 dôvodov nám pripadá ľahko riešiteľných, no napriek tomu spôsobujú najväčšie prekážky v láske a príčiny rozchodov.

Odporúčané

K téme

Má už 43 a stále vyzerá skvelo. Zistili sme za vás 8 tajomstiev krásy speváčky Shakiry Tri otázky pre maliarku a koučku maľovania Andreu Mozolovú: Miera úspechu v umení nesúvisí len s talentom

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.