Prečo sa vo vzťahu začíname od seba vzďalovať?

Hádka, manželstvo, dvaja, pár

Prinášame vám 10 dôvodov, prečo sa partneri od seba postupne vzďaľujú a rozchádzajú sa, ako aj spôsoby, ako týmto problémom zabrániť.

Keď sa zamilujeme, prežívame stav poblúznenia. Je to šťastné obdobie, kedy sa nezaujímame o vzájomné rozdiely a nedostatky. Svet sa zdá byť perfektný a my veríme, že sme našli toho pravého. Akonáhle vzrušenie zo vzťahu ubúda, partneri sa musia snažiť udržať vzťah aj naďalej vzrušujúci.

Pokiaľ sa ale vo vzťahu vzájomne nesnažia, nastáva časom obrat z blaženosti do nudy a obidvaja sa tak ponárajú do pohodlia vlastných individuálnych životov.

Prečítajte si aj: Zbytočné dôvody, prečo zostávame v nefunkčnom vzťahu!

Obaja partneri sa môžu navzájom milovať, starať sa o seba a žiť pod jednou strechou, a napriek tomu môžu viesť dva oddelené životy. Vtedy sa dostávajú do stavu, že chcú od života viac, niečo viac vzrušujúce a vášnivé, čo im bude dávať väčší zmysel.

To je najjasnejšou známkou toho, že sa obaja začali od seba vzďaľovať. Koniec koncov, keď jeden z partnerov začne veriť, že ho vzťah dusí, alebo mu bráni v prežívaní šťastia, je to len otázka času, kedy ho bude chcieť ukončiť.

Prečítajte si týchto 10 dôvodov a zistite, kde sa to medzi vami pokazilo a čo môžete urobiť, aby ste vrátili vzťah do bežných koľají.

1. Komunikácia: Už sa so svojím partnerom neviete porozprávať tak ako kedysi. Máte pocit, že už o sebe viete všetko, a preto už nie je potrebné tak často sa rozprávať. V priebehu vzťahu sa však ľudia stále menia, a preto je nevyhnutné nepodceňovať silu komunikácie vo vzťahu.
problém, dvaja, konflikt, sex, hádka, nevera, manželstvo, rozvod, pár
shutterstock.com

2. Potláčanie emócií: Ak je niečo, čo vás vo vzťahu hnevá alebo čo sa vám nepáči, vydiskutujte si to a neduste to v sebe. V opačnom prípade takéto potláčanie môže viesť k nenávisti k svojmu partnerovi.

3. Nezlučiteľnosť : Ak začnete veriť tomu, že nemáte nič spoločné a neviete si predstaviť spoločnú budúcnosť, je to svojim spôsobom začiatok konca. Rozprávajte sa, hľadajte niečo, čo vás spája a vzájomne teší.

4. Citové záležitosti . Trávite veľa času v práci a váš kolega opačného pohlavia sa vám zdá byť bližším ako váš partner. Máte pocit, že sa mu môžete skôr zveriť ako svojej polovičke. Medzi priateľstvom a emocionálnou záležitosťou je však len veľmi tenká hranica.

5. Podnet: V úspešnom vzťahu majú obaja partneri záujem potešiť sa navzájom. Ak nechcete preberať iniciatívu v láske a beriete sa navzájom ako samozrejmosť, vzťah začne stagnovať. Choďte spolu von, na dovolenku, plánujte si spoločné aktivity, podpichujte sa navzájom či zabávajte sa. A čo je najdôležitejšie, vytvárajte si spolu krásne spomienky. Je to najjednoduchší spôsob, ako prevziať iniciatívu a ukázať, ako veľmi vám na partnerovi záleží .

6. Odlišné smery: Ako plynie čas, môžu sa meniť aj vaše záujmy. Jeden z vás môže chcieť niečo s čím sa však druhá strana nevie vôbec stotožniť. Ak si myslíte, že je v poriadku, pokiaľ sa každý z vás venujete tomu, čo vás baví, no už nič nerobíte spoločne, ľahko sa stane, že spoznáte iných ľudí, s ktorými zrazu trávite všetok svoj čas. Tým sa obaja sa od seba vzdialite do takej miery, že už späť nie je návratu.

7. Konfrontácie: Ak každá vaša hádka dopadne rovnako, bez riešenia problémov a vy ste už unavená bojovať alebo diskutovať o niečom, čo nikam nevedie, začnete sa aj vy cítiť vyčerpaná vo vzťahu. Strácate chuť i snahu o lepšiu zmenu.

8. Sexuálna intimita: Sex je veľmi dôležitou súčasťou romantiky a lásky. Ak nemáte dostatok sexu, alebo ak sa nesnažíte udržať sexuálne vzrušenie na vysokej úrovni, tak zistíte, že sa začínate nudiť. Môžete si myslieť, že ste spokojný s nedostatkom sexuálnej intimity, ale v skutočnosti to je preto, že obaja sa „meníte“ vo vzťahu na súrodencov namiesto romantického páru!

9. Emocionálna intimita: Je váš partner stále ten, s ktorým chcete ako s prvým zdieľať všetky novinky? Cítite sa šťastne, keď sa spolu rozprávate o tom, ako ste prežili deň? Sú to malé veci, hrajú veľkú úlohu vo vzájomnom vzťahu. Nedostatok emocionálnej intimity partnerov od seba vzďaľuje.

10. Nedostatok času na seba: Pracujeme tvrdo a prestávame mať na seba čas. Učíme sa žiť bez seba a život tráviť oddelene. Vyčleňte si preto každý deň pár chvíľ, ktoré budú patriť len vám dvom.

Týchto 10 dôvodov nám pripadá ľahko riešiteľných, no napriek tomu spôsobujú najväčšie prekážky v láske a príčiny rozchodov.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk