Prečo si muži berú brunetky?

Krátke vlasy, žena
Thinkstock

Blondínky alebo brunetky? Ktoré z nich vlastne muži uprednostňujú pri výbere životnej partnerky?

Nazdávate sa i vy, že blondínky vedú pred brunetkami a sú atraktívnejšie? Možno len na krátkodobú známosť, ale manželstvo uzatvoria práve s brunetkami. Prečo je to tak? Muži si totiž o tmavovláskach myslia nasledovné skutočnosti.

Brunetky sú viac sebavedomejšie

Viac si veria a mávajú pevnejší charakter. Nezaťažujú tak manžela svojimi komplexmi menejcennosti, čo mužov neskutočne otravuje. Každodenné otázky ako „Miláčik, páčim sa ti?“ „Som tučná?“ „Prečo ma miluješ?“, brrr, nič pre nich.

Brunetky sú samostatnejšie

Vedia sa o seba postarať. Sú cieľavedomejšie. Idú za svojim cieľom a často sú aj úspešné v kariére. To prináša tiež väčší zárobok i samostatnosť. Muži si takých žien vážia, aj keď sa ich niekedy boja. Imponuje im, že žena zostáva pri nich nie preto, že musí, ale preto, že chce. Aj vedomie, že môže kedykoľvek odísť, pretože nie je od nich závislá, mužov núti byť stále v strehu a udržiavať vzťah.

Sú finančne nezávislé

Ďalší fakt, ktorý mužom imponuje. Keď dokážu prispieť do rodinného rozpočtu a neťahajú financie z ich vreciek, im úplne vyhovuje.

Sú menej márnotratné

Ďalšia vlastnosť týkajúca sa peňazí. Ich nerozvážne míňanie na zbytočnosti sa rovná obrovskej mužskej alergii, ktorá narastá najmä, keď sa jedná o ich ťažký zárobok.

Muži veria, že budú po ich boku úspešnejší

Mnohí chlapi sa nazdávajú, že brunetky sú inteligentnejšie a skromnejšie. Dokážu ich lepšie usmerniť, poradiť im. Mnoho mužov si zvykne pripisovať dobré vlastnosti svojej ženskej polovičky, preto často jej úspech považuje aj za svoj.

Muži si myslia, že brunetky sú vernejšie

Silnejšie pohlavie vníma brunetky ako serióznejšie osoby s menším sklonom k flirtovaniu. Logicky ich považujú za vernejšie. Blondínky v nich evokujú skôr túžbu po zábave, ľahkovážnosti a neviazanosti, čo vedie aj k flirtovaniu a podvádzaniu. Tmavovlásky sa mužom zdajú zodpovednejšie pokiaľ ide o vzťahy a myslia si, že nemajú taký sklon k flirtovaniu s inými mužmi ako blondíny.

Ste blondínka? Nezúfajte. Svetlovlasé ženy sú nežnejšie a pôsobia krehkejšie, čo mnohí chlapi ochrancovia potrebujú k svojmu životu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk