Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nevera, pár, dvaja, láska, vášeň
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
GettyImages
29. júna 2019 ŠoubizRozhovory od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Prečo sú muži neverní? Toto sú 2 najčastejšie typy neverníkov

Myslíte si, že dávate svojmu partnerovi všetko: sex, lásku či teplo domova, no on zlyhal a podviedol vás? Čo sa skrýva za mužskou neverou a prečo jej podľahnú častejšie ako my ženy?

Neustála túžba po nových veciach

Muži sú viac pudoví ako ženy. Rýchlo a ľahko sa nadchnú pre nové veci, disponujú vyššou vzrušivosťou a výbušnosťou. Zjednodušene povedané, sú viac impulzívnejší a preto budú vždy nevernejšie pohlavie, ako to naše. Nejde o sebaovládanie, ktorého by neboli schopní, ale o impulzy, pre ktoré túžia nájsť správnu reakciu, a tým ich stimulovať.

Schopnosť ovládať sa

Muži disponujú rovnakou mierou schopnosti ovládať sa ako ženy. Vo viacerých výskumoch sa totiž preukázalo, že pokiaľ ide o zbavenie sa nadváhy, fajčenia či nezdravého jedla, muži často krát uspeli v sebaovládaní lepšie, ako ženy. Ak však išlo o vstupy, kde boli lákadlom sexuálne objekty, muži vykazovali omnoho nižšiu schopnosť odolať. Atraktívna žena u muža vytvára také silné vzrušenie, že mu nedokáže odolať. U žien je miera ovládania sa vo všetkom rovnaká. Či už sa jedná o zákaz jedenia sladkostí alebo zvádzanie muža. U mužov je však toto ovládanie sa diametrálne odlišné.

Úspešní muži sú väčší neverníci

Muži, ktorí sú úspešní, aktívni a majú výraznejší zmyslel bojovnosti a kreativity, nedokážu svoje vzruchy tlmiť. Priemerní muži mali slabšie vnímanie impulzov, čo sa podpísalo aj na ich menšej sexuálnej aktivite. Zato kreatívni a podnikaví muži majú vysokú mieru sexuálnej vzrušivosti a preto očakávať od nich vernosť je takmer nereálne. U žien pritom kariéra, bojovnosť a vitalita nie je spojená aj so sexuálnou aktivitou, a preto sa hovorí, že muži sú predurčení, aby boli menej verní.

Hovorí sa však, nie je nevera ako nevera. Aj v rámci nej u mužov rozlišujeme dva typy.

Prvý typ (sexuálna nevera) : má svoj pôvod v oblasti pod pásom a jedná sa len o uspokojenie sexuálnych potrieb. Muž má sexuálny styk s jednou alebo viacerými osobami okrem svojej manželky.

Pokiaľ hovoríme o sexuálnej nevere, muži podvádzajú svoje partnerky častejšie a tiež k tomu dochádza skôr po svadbe. Ukazuje sa, že „romániky“ máva dvakrát viac mužov než žien, teda asi 50% proti 25%. Muži sa za svoje mimo manželské pletky necítia previnilo a ženy im navyše dokážu neveru často odpustiť.

Druhý typ (citová nevera): rodí sa v oblasti nad pásom a týka sa citového vzťahu. Ide o vzájomné zdieľanie myšlienok, názorov a vôbec jednania s inou osobou, ktoré by mohlo mať vplyv na vzťah partnerov.

V tomto type nevery sa muž zblížil s milenkou aj po citovej stránke a preto je veľmi pravdepodobné, že bude chcieť svoju rodinu opustiť a začať nový život po boku inej ženy.

Citová nevera je u mužov však zriedkavá a väčšina z nich podvádza len pre uspokojenie si sexuálneho pudu. Hľadá len akúsi kompenzáciu v oblasti sexu.

Na záver by sme mohli povedať, že žena býva neverná z lásky a muž kvôli sexu. Prečo však muži zničia to, čo ste si dlhé roky spolu budovali? Skrátka preto, že doma už nenachádzajú to, čo hľadajú a potrebujú.

Odporúčané

K téme

10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta Muži nepodvádzajte: Hrozí vám infarkt!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.