Predstierate orgazmus? Viac to nerobte!

Sex, orgazmus
Predstierate orgazmus? Viac to nerobte! Thinkstock

Kričíte od rozkoše a tvárite sa, že ste dosiahli vrchol, len aby vám dal pokoj? Nerobte to! Aspoň nie často a stále.

Predstierate orgazmus pred vašou drahou polovičkou? Jačíte od rozkoše a predvádzate divadielko len, aby vám dal pokoj? Nerobte to! Aspoň nie často a stále. Škodíte najmä sebe. Ukracujete sa o zážitok z vyvrcholenia a môže to začať škrípať i medzi vami. Prečo? Každé dlhodobé klamstvo podkopáva základy vzťahu.

Nemému decku ani vlastná mať nerozumie

Milenecká láska je o hľadaní správneho tónu, ale zrelí manželia by už mali poznať jeho zvuk. Počas mileneckej lásky ste mali objaviť a spoznať svoje telo navzájom. Ak už vtedy ste začali s predstieraním rozkoše, je to ťažšie. Muž bez vašej spätnej väzby zákutiami vášho ženského tela a jeho citlivých miest blúdi ako slepec. Nikdy vo vás tie pravé poklady vášne neobjaví bez vašej hlasnej odozvy. No hlasnej odozvy na skutočnú rozkoš, a nie tú predstieranú. Preto nech to znie akokoľvek nezvyčajne, dialóg je v manželstve dôležitejší ako sex. Hovorte teda spolu o ňom. No o spoločnom sexe a nie o sexe druhých. Vedieť si niekedy povedať o sebe intímne veci si vyžaduje určitú dávku taktu či trpezlivosti.
sex, orgazmus, milovanie, vášeň, dvaja, pár, zamilovaní
shutterstock.com

Manželskú rutinu spôsobuje nemota

Stereotyp manželského milovania začína byť otupný? Verte, nie je to preto, že sa milujete stále rovnako, no preto, že spolu nekomunikujete. Ak ste totiž až takí zohratí, že si vystačíte bez slov, určite to neplatí v manželskej posteli. Nemota zabíja vášeň. Hovorte, rozprávajte sa, povzbudzujte sa. Šepkajte si tie intímne tajomstvá a nikdy sa v posteli nebudete nudiť. Veďte ho a ak orgazmus neprichádza, radšej mu to povedzte. Máte strach, že sa bude trápiť a obviňovať zo zlyhania? Na vine nie je vždy on, ale vaše psychické rozpoloženie.

Všetko je v mysli

Kradnete si s manželom spoločné chvíľky, lebo za dverami stoja deti? Čakáva vás veľa povinností, ktoré vám víria hlavou počas milovania s partnerom? Potom ťažko dosiahnuť vyvrcholenie, ak namiesto uvoľnenia sa, rozmýšľate, na čo nezabudnúť v obchode. Jednoducho prepnite. Nič nie je dôležitejšie ako vaše spoločné manželské šťastie. A na tom sa značne podieľa i váš plnohodnotný intímny život. Všetko ostatné v porovnaní s tým stráca význam. Ak to v posteli neklape, uprataný byt vám k šťastiu nepomôže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk