5 prekvapivých príčin vrások

Prekvapivé príčiny vrások
thinkstock.com

Vedeli ste, čo všetko spôsobuje vrásky na vašej tvári? Tak čítajte ďalej!

Áno, slnko je skutočne výraznou príčinou starnúceho procesu. Či chceme, či nie, byť krásne, to si pýta daň. Takže ako sa povie, nič nie je zadarmo. Existujú však aj iné faktory ovplyvňujúce vek vašej pokožky.

Strava

Bojujte s tým akokoľvek chcete, ale prirodzené nezmeníte. Naše telo je stavané tak, že potrebuje prijímať vyváženú zmes potravín. Nie je klišé, ak stále čítate, ako k vašej kráse a zdraviu prispeje zelenina a ovocie. Skutočne naše telo potrebuje prijímať každú skupinu potravín od bielkovín, cez sacharidy, minerály, vlákninu… Len vtedy bude vaša pokožka mať z čoho čerpať pleti prospešné látky na pružnosť a jej zdravie.

Spánok

Samozrejme, že ide aj o to, koľko hodín spíte. Ale aj také postelné obliečky a vaše polohy spánku vedia dosť urobiť. Ak spíte veľa na bruchu alebo na boku a vaša tvár sa neustále trie o vankúš, môže to mať z dlhodobého hľadiska vplyv na vašu pokožku. Vyskúšajte saténové návlečky.

Pohyb

Teraz myslíme skôr pohyb ako taký, než samotné cvičenie. Je dôležité, obzvlášť ak máte sedavé zamestnanie, aby ste aspoň na pol hodinu denne boli aktívni. Prechádzka pešo z práce, alebo venčenie vášho domáceho miláčika. Skrátka dopriať telu dôležité prekrvenie končatinám.

Cukor

Vysoký príjem cukru má vplyv nielen na vznik cukrovky, ale aj na vrásky. Ak si budete chcieť dať dva koláče, tak ten jeden radšej vymeňte za nejaké ovocie.

Ťažké životné udalosti

Je dokázané, že rozvod alebo strata blízkej osoby nám „uberajú“ roky života. Často sa podpisujú pod vrásky. Aj zdravotné problémy a s tým spojené negatívne myslenie môže našu tvár „obohatiť“ o pár rýh.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk