Premena: Bledší odtieň vlasov Andy rozžiaril

Premena - Pani Andy z Bratislavy
Premena - Pani Andy z Bratislavy DJ/Roman Skyba

Ďalšou adeptkou na Premenu sa tentokrát stala pani Andy Sekanová z Bratislavy.

Andy nám o sebe prezradila, že má 37 rokov, manžela a 2 deti, s ktorými sa vo voľnom čase rada venuje turistike a športuje. Výhre v ďalšom kole Premeny na Dámskej jazde sa úprimne potešila.

S radosťou nám oznámila, že termín jej vyhovuje a v práci si na celý deň vybaví dovolenku.

Farbenie vlasov a líčenie v salóne inVisage

S našou víťazkou a fotografom sme sa stretli ráno v exkluzívnych priestoroch Salónu InVisage na Košickej ulici 56 v Bratislave.

V salóne inVisage pracujú s vlasovou značkou L´Oréal Professionnel.

Pani Andy mala problémový typ vlasov krátkeho strihu, s tmavým až čiernym odtieňom, ktorý bol dôsledkom dlhoročného farbenia vlasov tmavo- hnedou farbou s gaštanovým nádychom. Skúsené vlasové štylistky sa po rozhovore s víťazkou rozhodli jej vlasy podľa najnovších trendov pomocou náročnej technológie zosvetliť a poškodené končeky vlasov jemne zostrihať.

Pani kaderníčka Gabika nás upozornila, že zosvetľovanie takto zafarbených vlasov je náročný proces, a pre konečný efekt bude treba viac návštev kaderníckeho salóna.

Na začiatok bolo treba vlasy očistiť od nánosov farby službou Effasor. Najskôr sa Effasor miešal s vodou. Až dve kaderníčky pani Andy „gumovali“ vlasy, čo vlastne znamená nanášanie riedeného prípravku na vlasy pomocou hubky a jeho následné vtieranie do vlasov. Prípravok pôsobil 15 minút. Nasledovalo umytie vlasov špeciálnymi prípravkami Kérastase na poškodené vlasy a vysušenie.

V druhej fáze sa pri hĺbkovom čistení vlasov prípravok Effasor miešal s oxidantom. Opäť sa nanášal na vlasy a pracovalo sa s ním ďalších 20 minút. Následne pani kaderníčka vlasy opäť umyla a vysušila.

Treťou fázou bolo farbenie vlasov farbou INOA bez amoniaku od L´Oréal Professionnel s dvoma odtieňmi Mocca, jeden bledší, druhý tmavší. Farba sa nechala pôsobiť asi 30 minút. Následne kaderníčka nafarbené vlasy umyla šampónom POST – COLOR Optimiseur a ošetrila regeneračným prípravkom Fusio-Dose od Kérastase. Je to prípravok, ktorý rieši práve aktuálny problém vlasového vlákna. Máme 4 možnosti, z ktorých vytvoríme 16 rôznych aplikácií.

Po tejto náročnej procedúre si Andy mohla trochu vydýchnuť. Kaderníčka Gabika jej podstrihla poškodené končeky vlasov, následne vlasy vysušila fénom za pomoci veľkej guľatej kefy. Vrchné pramene vlasov natočila kulmou, vznikli tak malé vlnky. Tie potom začesala do jednej strany, druhú stranu upravila na hladko za ucho. Účes zafixovala lakom na vlasy.

Líčenie prebiehalo o poschodie vyššie

Po dokončení účesu sme sa presunuli v Salóne InVisage o poschodie vyššie. Tu sa nachádzajú priestory na kozmetické ošetrenia a tiež líčenie. Pri úprave vizáže tváre používajú v salóne inVisage dekoratívnu kozmetiku exkluzívnej značky Maria Galland.

Vizážistka Barborka pani Andy najprv odlíčila. Použila špeciálnu pleťovú vodu, ktorá hydratuje pleť a pripraví ju na nanášanie make-upu. Následne jej pretrhala a tým aj vytvarovala obočie do peknej línie. Keďže Andy má mastnejšiu pleť, vizážistka použila hydratačno – krémový mejkap, pod ktorý nebolo potrebné nanášať podkladový krém.

Potom naniesla štetcom púder na zmatnenie viečok, aby boli nalíčené tiene trvácnejšie. Nasledovalo nanesenie očných tieňov trendy zemitých farieb, tekutá očná linka na zvýraznenie línie oka a na záver rozjasňovač pod oči a riasenka. Pery vizážistka orámovala ceruzkou a naniesla lesk marhuľovej farby. Na zvýraznenie lícnych kostí aplikovala štetcom farbu na líca.

Na záver Premeny dostala pani Andy od pani majiteľky salónu InVisage, pani Jurčovej, darčekovú tašku s vlasovou a dekoratívnou kozmetikou značky L´Oréal.

Bližšie informácie o Salóne InVisage nájdete tu.

Fotenie oblečenia módnej značky F&F

V predvádzacom salóne F&F nás v popoludňajších hodinách čakalo fotenie oblečenia. Ich dvorný štylista Rasťo Holubec pre pani Andy prichystal hneď niekoľko outfitov z ich letnej kolekcie.

Naša víťazka si ako prvý outfit zvolila tmavomodré džínsy, bielu vzdušnú blúzku, červené sako a červené lakované lodičky. Ako sama zhodnotila, bol to presne jej štýl a veľmi podobne sa vraj oblieka aj v bežnom živote.

Potom nasledovali puzdrové šaty s bielou, červenou a čiernou aplikáciou, k tomu čierne lakované lodičky a biela kabelka. V šatách vyzerala naozaj skvele, padli jej ako uliate, páčila sa jej aj ich farebnosť.

Ďalej si Andy obliekla krémový nohavicový kostým s blúzkou bez rukávov, s čiernymi pásmi na bokoch. K tomu jej ladilo čierne sako, čierna kabelka a krémové sandáliky na platforme. Takýto typ oblečenia je vhodný napríklad do práce, prípadne na obchodné rokovania. Všetci sme sa zhodli, že v ňom Andy vyzerá naozaj dobre, čo ju veľmi prekvapilo, takýto štýl oblečenia vraj veľmi nepreferuje.

Posledný outfit bol vyslovene letný. Neónovo žlté úzke nohavice, žltý pletený svetrík s jemnými flitrami, biele sandále na platforme a plážová taška s neónovo žltou aplikáciou. Toto oblečenie našu víťazku vyslovene rozžiarilo a omladilo, aj keď mala určité výhrady voči úzkym nohaviciam.

Pani Andy sa bez reptania prezliekala z jedného oblečenia do ďalšieho a zvŕtala sa pred objektívom nášho fotografa, kým nebol spokojný so zábermi.

Na záver si naša výherkyňa mohla vybrať oblečenie, ktoré sa jej najviac páčilo. Pani Andy si vybrala puzdrové šaty s bielou, červenou a čiernou aplikáciou.

Bližšie informácie o odevnej značke F&F nájdete tu.

Ako sa páčila Premena našej výherkyni Andy?

„Vďaka Dámskej jazde som zažila skvelý deň. Na chvíľku som mohla zabudnúť na stereotyp bežného dňa zamestnanej mamy dvoch teenagerov a užiť si deň, kedy som sa cítila stredobodom pozornosti, a v závere ktorého som sa cítila oddýchnutá a skvele upravená,“ smeje sa Andy.

„Nazrela som do trošku iného sveta – sveta módy a krásy, za čo milej redakcii Dámskej jazdy srdečne ďakujem. Určite sa, milé dámy, inšpirujte a skúste šťastie v ďalšej Premene. Alebo si „ukradnite“ deň len tak pre seba, ako to občas po tejto milej skúsenosti urobím aj ja,“ dodáva so smiechom naša milá výherkyňa.

Pozrite si, ako dopadli naše predošlé Premeny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk