Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kvety pre ženu www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
24. februára 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Priatelia nechápali, prečo muž aj po rozvode nosil bývalej žene k narodeninám kvety. Jeho dôvod vám však môže otvoriť oči

Keď ľudia vstupujú do vzťahu, zvyčajne dúfajú, že sa im ho podarí udržať, že spolu strávia život, budú šťastní a spoločne úspešne prekonajú všetky problémy, ktorým sa samozrejme nikto úplne nevyhne. Najviac k tomu bývajú samozrejme motivované páry, do ktorých života vstúpia deti.

Dvojicu, ktorým sa toto podarí, vo svojom okolí radi stretávame, pretože nám to dáva nádej, že takýto vzťah môže byť naozaj reálny, aj keď je za ním veľa úsilia a často tiež obetavosti.

Keď vzťah nevyjde

Bohužiaľ sa však stáva a v okolí to každý vidíme na každom kroku, že mnoho vzťahov nevydrží a jeden z partnerov ho ukončí alebo ku koncu dôjde po vzájomnej dohode oboch partnerov. Pokiaľ ide o lúčenie a emócie s ním spojené, záleží vždy na tom, čo bolo príčinou rozchodu, na koho strane je vina a ako sú spolu partneri schopní naďalej komunikovať. V ideálnom prípade prebehne rozchod kľudne, civilizovane, ale sú samozrejme dvojice, u ktorých vybuchnú negatívne emócie.

Najzložitejšia situácia nastáva, keď sú vo vzťahu deti a partneri majú snahu fungovať síce oddelene, ale vo vzťahu k deťom naďalej ako otec a mama. Všeobecne možno snáď s trochou opatrnosti povedať, že situácia býva ťažšia v prípade, keď sú deti ešte malé.  Aj na staršie deti môže mať rozpad rodiny obrovský vplyv.

Billyho inšpiratívny príbeh

reklama:

Na internete sa objavil článok, v ktorom otec rodiny opisuje svoj príbeh. S ohľadom na jeho posolstvo nie je divu, že sa šíri ako lavína.

Otec, hovorme mu napríklad Billy, je presne v tej situácii, kedy došlo k rozvodu jeho manželstva a on má veľkú starosť o to, ako rozvod a rodinnú situáciu a atmosféru po ňom vnímajú jeho deti. Trápia ho obavy, aby deti neniesli rozpad ich rodiny príliš ťažko.

Billy to má tak, že jeho bývalá žena síce už jeho ženou nie je, ale stále zostáva mamou jeho detí. Dbá teda o to, aby jeho malí synovia videli, že sa k nej stále chová s úctou. V deň jej narodenín jej kúpil kvety a darček a ďalej dodržiava zavedenú tradíciu, že jej spolu s deťmi pripraví raňajky.

reklama:

Keď sa mu kolegovia smiali  a vyjadrili  nepochopenie pre jeho správanie, vysvetlil im , že ide predsa predovšetkým o to, že má na starosť výchovu dvoch chlapcov, ktorí za chvíľu vyrastú v muža. Verí tomu, že svojim príkladom im ukáže, ako by sa v budúcnosti aj oni mali správať ako k svojej mame, tak tiež k partnerke. Vo svojom rozprávaní Billy apeluje na mužov aj ženy, aby sa zamysleli nad svojím správaním po rozvode, a kvôli svojim deťom ho zmenili k lepšiemu. To je totiž oveľa, oveľa dôležitejšie ako ich vzájomné problémy, ktoré stáli za rozchodom alebo rozvodom.

Ak Billyho príbeh bude inšpirovať napríklad len niekoľko ľudí k tomu, aby sa zamerali na svoje deti a ich šťastie a uhladia ostré hrany sporov so svojím bývalým partnerom alebo partnerkou, má Billyho výzva zmysel.

reklama:

Odporúčané

K téme

V tomto veku sa najčastejšie vyskytuje nevera: A štyri signály že vás partner podvádza Odvážni knihovníci proti zverským nacistom!

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.