Príbeh lásky v podaní legendy ruského baletu už čoskoro v Bratislave

Maxim.jpeg

Očakávané turné ruského baletného súboru Royal Russian Ballet sa nezadržateľne blíži. V rámci inscenácie Romeo & Júlia, si prestížny súbor pripravil pre slovenské publikum špeciálneho hosťa.

Súbor Royal Russian Ballet, ktorý v polovici decembra príde vystupovať do Bratislavy predstavuje tradíciu, skúsenosť a rešpekt ruskej baletnej školy. Tá je považovaná za kolísku baletu a je synonymom absolútnej špičky daného odboru. Súbor Ruského kráľovského baletu patrí medzi najvyťaženejšie a najrešpektovanejšie baletné súbory na svete, o svojich kvalitách presviedča publikum naprieč kontinentu. Počas svojho turné v Bratislave a v Českej republike, si súbor pripravil špeciálne obsadenie titulných úloh inscenácie Romeo a Júlia, ktorú v sprievode živej hudby v podaní Českého národného symfonického orchestra uvedie na scéne bratislavskej Incheba Expo Arény.

Postavu Romea v Bratislave odtancuje Maxim Surový, ktorý je stálym členom legendárneho Veľkého divadla v Moskve. Veľké divadlo, čiže Bolshoj Theatre, je považovaný za najprestížnejšie baletné inštitúcie na svete. Medzi členmi tohto súboru sú len tí najvyberanejší tanečníci a súborom prešli najväčšie legendy baletného sveta. Maxim Surový je členom Veľkého divadla od roku 2008, kde účinkuje v niekoľkých inscenáciách. Na svojom konte má taktiež niekoľko ocenení.

Postavu Júlie zatancuje ďalšia úspešná baletná tanečnica. Zhanna Gubanová je stabilným členom Moskovského akademického hudobného divadla. Dvadsaťročná tanečnica toho stihla počas svojej kariéry naozaj veľa. V roku 2013 vyhrala cenu za najlepší baletný výkon roka v kategórii klasik prestížnej súťaže Grand Prix Mikhailovského divadla a v tom istom roku zvíťazila na moskovskej súťaži baletných tanečníkov a choreografov.

Royal Russian Ballet, spoločne so svojimi špeciálnymi hosťami, vystúpi v bratislavskej Incheba Expo Aréne 18. decembra 2016.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk