Chromé batoľa sa pohybuje rýchlejšie ako zdravé deti, je to vôbec možné?

Eva moore 1.jpg

Evelyn Moore napriek svojmu handicapu nie je najrýchlejšie dieťa na simulovanej dráhe ihriska v kanadskom Edmontone, ale za to najmenšie.

Rodičia malého  dievčatka menom Evelyn Moore zažívajú ťažké obdobie. Ich prvorodenej dcérke totiž v štyroch mesiacoch života diagnostikovali neuroblastóm. Je to zhubný nádor, ktorý sa tvorí  v detskom veku a vyrastá z buniek nervového tkaniva zväčša z drene nadobličiek. Malé dieťatko podstúpilo osem kôl chemoterapie.

Napriek tomu, že rakovina je v remisii, rodina malej Evelyn musí čeliť ďalším zlým správam. Ich prvorodené dieťa bude ochrnuté od paží dole do konca svojho života. A nárok na invalidný vozík má až v dvoch rokoch života.

Takmer každý deň chodievame do centra, kde je simulovaná dráha pre deti. Vždy keď malí závodníci presvišťali okolo nej, nadšene tlieskala a nemohla odtrhnúť od nich oči. Potom sa smútkom vraciame domov. Osamote plačem a na druhý deň opäť vstanem a musím byť najsilnejšia mama na svete,“ hovorí matka Evelyn Kim Moore.

Eva moore.jpg

Napriek smútku rodičia malého dievčatka odmietajú prijať fakt, že ich dcéra bude odkázaná na kočík do dvoch rokov života. Mohla by sa presúvať iba pomocou rúk a pritom by bezvládne ťahala nožičky za sebou. „Nedalo mi to. Sadla som si pred internet a hľadala som, ako zostrojiť pre ňu pomôcku, vďaka ktorej by sa mohla pohybovať a skúmať okolie rovnako ako ostatné deti,“ hovorí Kim. „Chcel som jej dať samostatnosť a slobodu, preto sme spolu so ženou hľadali možnosti, ako jej umožniť voľne sa pohybovať bez našej pomoci. Zatvoril som sa do garáže a celú noc som zhotovoval sedačku na kolieskach podľa návrhu, ktorý mi dala manželka,“ dodáva otec ochrnutého dievčatka Brad Moore.

Evelyn moore.jpg

Ak sa vám tento príbeh páčil, nezabudnite sa oň podeliť. Ďakujeme.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk