Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
spodné prádlo www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
12. marca 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Prieskum odhalil nechutnú pravdu o nosení spodnej bielizne: Muži i ženy, hanbite sa!

Online prieskum realizovaný stránkou OnBuy priniesol šokujúce zistenia týkajúce sa hygienických návykov mužov a žien spojených s výmenou spodnej bielizne. Podľa jeho výsledkov majú k tomuto úkonu nevhodný postoj zástupcovia oboch pohlaví. Autori štúdie zverejnili v súvislosti s touto témou aj názory odborníkov .

Britský portál OnBuy zverejnil výsledky štúdie, podľa ktorej si jeden z piatich mužov nemení spodnú bielizeň každý deň a jeden z dvadsiatich ju nosí viac ako päťkrát predtým, než ju vyperie. Mnoho zástupkýň nežného pohlavia možno nad týmito návykmi ohŕňa nos, ale z prieskumu vyplynulo aj to, že ženy za mužmi v tomto smere príliš nezaostávajú. Osemnásť percent z opýtaných si nemení nohavičky každý deň. Do prieskumu sa zapojilo 2790 respondentov a z ich odpovedí vyplynulo, že 25 percent mužov a 20 percent žien používa bielizeň tak dlho, dokiaľ im nezapácha. Ďalších 29 percent mužov a 30 percent žien nemá problém obliecť si bielizeň, ktorá nevyzerá „viditeľne špinavo“. Toto sú naozaj pomerne nechutné zistenia.

Čo na to hovorí odborníčka?

„V našich genitáliách sa nachádzajú prirodzené baktérie, ktorých hladina nie je pre ľudské zdravie nebezpečná. Udržiavať sa dá práve dostatočnou hygienou, „vysvetľuje lekárka Nichola Cosgroveová. Tieto mikroorganizmy sa cez deň prenášajú na bielizeň prirodzeným potením. A ak nedodržiavame všetky hygienické zásady po použití toalety, dochádza aj k prenosu telesných sekrétov.  Takáto predstava síce vyvoláva zhnusenie, ale jednoducho je to tak. Ak si ľudia každý deň nemenia bielizeň, vytvárajú sa v nej slušné zásoby baktérií ako E.coli, stafylokok, streptokok a mnoho ďalších. Tieto mikroorganizmy sú síce neškodné, ale iba vtedy, ak sa ich hladina udržuje na bezpečnej úrovni. „Rozrastajú sa najmä v teplom a vlhkom prostredí, množia sa a vyvolávajú problémy ako nepríjemný zápach, vyrážky, svrbenie, kvasinkové infekcie, infekcie močových ciest a potenciálne život ohrozujúce stafylokokové infekcie,“ pokračuje Cosgroveová.

Žehlenie

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí si nemenia spodnú bielizeň po každom použití, odborníčka vidí istú možnosť v žehlení, pretože aj horúca para zabíja baktérie. Pripomína však, že ide o krajné riešenie a zároveň i najhorší postup na ničenie nežiaducich mikroorganizmov. V ideálnom prípade by mala byť spodná bielizeň praná pomocou jemných ekologických antibakteriálnych výrobkov, ktoré nedráždia pokožku. Pamätajte tiež na to, že čím zriedkavejšie budete meniť bielizeň, tým častejšie musíte prať oblečenie, s ktorým prichádza do styku, čiže nohavice, tepláky alebo džínsy. „Spodná bielizeň slúži ako bariéra na ochranu nášho oblečenia a jej pranie je jednoduchšie než pranie vrchných častí oblečenia,“ uzatvára Cosgroveová.

reklama:

Odporúčané

K téme

V tomto veku sa najčastejšie vyskytuje nevera: A štyri signály že vás partner podvádza Prieskum medzi slovenskými mužmi odhalil, ako vnímajú svoju krásu

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.