Projekt Farebné nemocnice vyfarbil detské oddelenie breznianskej nemocnice

Dsc_6850.jpg
Oriflame

DJ/PR Oddelenie do užívania slávnostne odovzdala moderátorka Vera Wisterová, nová ambasádorka charitatívneho projektu.

Brezno, 6. 12. 2018 – Projekt Farebné nemocnice vznikol na Slovensku v roku 2003. Je to charitatívny projekt značky švédskej prírodnej kozmetiky Oriflame, vďaka ktorému sa pomohlo už 12 detským oddeleniam v slovenských nemocniciach. Tou poslednou bola Nemocnica s poliklinikou v Brezne.

15 000 eur pre Brezno

Oriflame investuje každý rok do vynovenia detského oddelenia vybranej nemocnice 15 000 eur. Tak to bolo aj toho roku, kedy sa v rámci investície vykonali výmena podlahovej krytiny na chodbe na ploche 110 m², vo vyšetrovni na ploche 22,80 m², výmena obkladu, zariadenia a umývadla a rekonštrukcia VIP izby v rozsahu nového sociálneho zariadenia s bezbariérovým sprchovacím kútom, WC a umývadlom, výmena dlážky a novej podlahovej krytiny s plochou 16,56 m².

“Vizáž priestorov po realizácii projektu Farebné nemocnice zo strany Oriflame, vzhľadom na ich pôvodný stav, sa v najpozitívnejšom zmysle slova ani nedá opísať,” povedal JUDr. Karol Vojtko, hovorca nemocnice, “Čo je najdôležitejšie, už teraz vidíme pozitívne reakcie našich malých pacientov a ich rodičov. Veríme, že im práve aj takýmto spôsobom minimalizujeme traumu spojenú s hospitalizáciou. Potešilo nás, že počas rekonštrukcie sme zriadili aj ďalšiu VIP izbu, plne sme prerobili sociálne zariadenie, vyšetrovňu a za zmienku stojí aj to, že bolo vynovené celé osvetlenie detského oddelenia.”

Najmä podlahu v nemocnici vnímali ako takú, ktorá bola v havarijnom stave a jej výmena bola neodkladná. “Aj to bol dôvod, prečo sme ponuku spoločnosti Oriflame na účasť na projekte Farebné nemocnice prijali s veľkou nádejou a radosťou,” uviedol JUDr. Vojtko, “Naskytla sa nám skvelá možnosť rekonštrukcie nášho detského oddelenia do takej podoby, aby sa naši detskí pacienti – napriek ich zdravotným problémom – cítili v našich priestoroch počas hospitalizácie čo najpríjemnejšie.”

Dsc_6987.jpg
Oriflame

Z rúk Very Wisterovej

Vynovené detské oddelenie breznianskej nemocnice oficiálne odovzdala do užívania moderátorka Vera Wisterová. Po niekoľkoročnej spolupráci s Danieloou Hantuchovou tak má projekt novú ambasádorku, ktorá ponuke na spoluprácu od začiatku veľmi sympatizovala. “Je to projekt, ktorý pokladám za veľmi dôležitý. Sama som v nemocniciach strávila dlhé týždne, či už keď som bola malá, alebo v súčasnosti s mojimi deťmi. Preto viem, že čas v nemocnici plynie veľmi pomaly. A aj z tohto dôvodu vylepšovať, zútulňovať, spríjemňovať prostredie, v ktorom sa hospitalizované deti nachádzajú, má mimoriadny význam,” povedala Vera Wisterová.

Prispieť môže každý

“Potrebu prispievať na lepšie podmienky pre deti v akomkoľvek smere vnímame ako dôležitú a potrebnú,” uviedol Jonas Häggqvist, generálny riaditeľ Oriflame Slovensko, “Preto sa tešíme, že sme vďaka nášmu projektu Farebné nemocnice dopomohli v poradí už 12. slovenskej nemocnici, aby sa v jej priestoroch deti cítili lepšie a v rámci svojich možností čo najpríjemnejšie.”

Prostriedky na financovanie projektu získava Oriflame z členského poplatku pri prvej objednávke, ktorý platia novozaregistrovní poradcovia. Každý registrovaný člen môže navyše prispieť pri každej svojej objednávke sumou 50 centov. Takto vyzbierané peniaze Oriflame investuje ich do svojho projektu Farebné nemocnice, kde sú použité na rekonštrukciu lôžkových častí, nákup nových prístrojov a celkové zútulnenie detských nemocničných izieb a priestorov pre dlhodobo choré deti.

Dsc_7030.jpg
Oriflame

Projekt Farebné nemocnice doposiaľ vynovil tieto slovenské nemocnice:

– Detská klinika A. Getlíka Nemocnice s poliklinikou sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke

– Detské oddelenie Nemocnice F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici

– Fyziatricko – rehabilitačné oddelenie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach

– Foniatrické oddelenie Nemocnice s poliklinikou sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke

– Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove

– Všeobecná nemocnica v Žiari nad Hronom

– Dojčenské oddelenie Kliniky detskej chirurgie DFNsP v Bratislave

– Pediatrické oddelenie Nemocnice vo Zvolene

– Detské oddelenie Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou MUDr. L. Nádašiho-Jégého v Dolnom Kubíne

– Detská ORL klinika na bratislavských Kramároch

– Detská fakultná nemocnica v Košiciach

– Detské oddelenie Univerzitnej nemocnice Marti

– Detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Brezne

Pretože deti sú dôležité

Deti sú naša budúcnosť – Oriflame tomu verí a nevníma to ako frázu či klišé. Okrem projektu Farebné nemocnice podporuje dlhoročne neziskovú organizáciu Plamienok svojimi 2 % z daní. Globálne podporuje World Childhood Foundation, ktorú založila švédska kráľovná Silvia. Spoločnosť sa navyše v roku 2017 stala členom The Responsible Mica Initiative – iniciatívy, cieľom ktorej je odstrániť detskú prácu a neprijateľné pracovné podmienky pri dolovaní prírodného sľudového prášku, ktorý sa v dekoratívnych produktoch mnohých kozmetických značiek bežne používa. Oriflame verí, že svojou časťou môže prispieť k lepším životným podmienkam detí na celom svete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk