Queen s Adamom Lambertom ohlásili turné po USA

Adam Lambert
Adam Lambert SITA/AP

Formácia v rámci série 19 koncertov odohrá prvé vystúpenie 19. júna v Chicagu.

Britská kapela Queen odohrá v USA 19 koncertov spolu so spevákom Adamom Lambertom. Turné sa začne 19. júna v Chicagu a skončí 20. júla v hlavnom meste Spojených štátov amerických. Skupina Queen, v ktorej pôvodne spieval už zosnulý Freddie Mercury, s finalistom ôsmej série súťaže American Idol už spolupracovala. Napríklad v novembri 2011 spolu vystúpili na MTV Europe Music Awards. Tridsaťdvaročný Američan sa na koncerty veľmi teší.

K fenoménu Queen mám naozaj veľký rešpekt. Myšlienka, že s nimi budem zdieľať pódium po celej Severnej Amerike, je tak krásne surrealistická. Je pre mňa veľká česť, že môžem prejaviť úctu Freddieho pamiatke. Je mojím osobným hrdinom a som naozaj vďačný, že môžem spievať takúto silnú hudbu pre fanúšikov tejto legendárnej kapely,“ uviedol Lambert a dodal, že turné bude preňho veľkým míľnikom.

Kapela Queen vznikla v roku 1970 v Londýne. Formáciu v súčasnosti tvoria dvaja pôvodní členovia, a to gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. Skupina, v ktorej v rokoch 1971 až 1997 pôsobil aj basgitarista John Deacon, vydala 16 radových albumov, pričom zatiaľ posledný s názvom The Cosmos Rocks (2008) už nahrali pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers. Medzi najúspešnejšie nahrávky Queen patria A Night at the Opera (1975), A Day at the Races (1976), The Game (1980), A Kind of Magic (1986), The Miracle (1989), Innuendo (1991) či Made in Heaven (1995) a skladby ako Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, We Are the Champions, We Will Rock You, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love, Another One Bites the Dust, Under Pressure (feat. David Bowie), Radio Ga Ga, I Want to Break Free, A Kind of Magic, I Want It All, Innuendo či Heaven for Everyone.

Ich výberovka Greatest Hits (1981) sa stala historicky prvým albumom, z ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac než šesť miliónov kópií. Spomínaný Freddie Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa 45 rokov. V roku 2001 Queen uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Adam Lambert má na konte dva štúdiové albumy – For Your Entertainment (2009) a Trespassing (2012). S prvým sa dostal na tretie miesto rebríčka Billboard 200 a s druhým dokonca tento rebríček dobyl. Jeho najväčším hitom je skladba Whataya Want From Me.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a z archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk