Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
René Čaky
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
René Čaky (vpravo), foto: www.instagram.com
reklama:
reklama:
reklama:
20. mája 2021 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA

René Čaky: Absolútnym majstrom Švajčiarska 2021 je Slovák

Športu sa venuje od svojich štyroch rokov a ani jeden súťažiaci v histórii Švajčiarska doposiaľ nikdy neprekonal jeho výkon. Talentovaný dvadsaťročný René Čaky všetky svoje doterajšie výsledky dosiahol sám bez podpory sponzorov, klubov a trénera.

Uplynulý víkend sa konala vo švajčiarskom Luzerne súťaž  Deutsche Meisterschaft  v silovom trojboji ( alebo inak Powerliftingu), ktorej sa zúčastnil aj dvadsaťročný Slovák René Čaky. Podarilo sa mu nielen zvíťaziť, ale vďaka svojim výsledkom sa stal dvojnásobným majstrom Švajčiarska a  navyše aj absolútnym majstrom Švajčiarska 2021.

René Čaky
Foto: Archív RČ

Ani jeden súťažiaci v histórii Švajčiarska bez ohľadu na váhovú kategóriu doposiaľ nikdy neprekonal jeho výkon v hodnotení DOTS ( pomer váha/výkon ) a ani celkový totál 840 kg v kategórii mužov do 105 kg. Prvé miesto získal s výsledkom mŕtvy ťah 330 kg, drep 300 kg, tlak na lavičke 210 kg, s celkovým totálom 840 kg a DOTS 511,84.

Českým terminátorom je Slovák

Vo svetovom rebríčku Powerlifiting, kde Čakyho  zaradili medzi juniorov vo veku 20 – 23 rokov sa  umiestnil na 10 mieste. Tohto mladého muža právom označili za českého terminátora, aj keď je Slovák. Po víťazstve sa musel podrobiť antidopingovému testu s výsledkom negatívny. Čakyho talent dokazuje aj fakt,  že všetky svoje doterajšie výsledky dosiahol sám bez podpory sponzorov, klubov, trénera. Sám si zostavuje jedálniček aj tréningy.

René Čaky
Foto: Archív RČ

Plynule hovorí 4 jazykmi a študuje informatiku

reklama:

René Čaky je talentovaný nielen v športe. Od svojich 15 rokov žije v krajine helvétskeho kríža vo Švajčiarsku, kde vyštudoval Gymnázium v Oltene, odbor fyzika s aplikáciou matematiky a v súčasnosti študuje na federálnej vysokej škole ETH v Zürichu, odbor informatika. Hovorí plynule 4 jazykmi a už od svojich 4 rokov sa venuje športu.

Majstrom Švajčiarska ako 19-ročný

Čaky najskôr začínal ako hokejista. Hral hokej za HC Košice do svojich 12 rokov, neskôr sa začal zaujímať o kulturistiku, nakoniec mu učaroval silový trojboj.  Ako 18 ročný sa po prvýkrát prihlásil na súťaž Strenght Warriorz 2019 vo Švajčiarsku. V súťaži súperia dvaja proti sebe, pričom vyhrá ten, ktorý má rýchlejší čas, ako jeho súper vo výsledku drepy 10×180 kg, tlak na lavičke 10×130 kg, mŕtvy ťah 10×200 kg, výrazy v stoji 15×80 kg, kde voči svojmu 24 ročnému súperovi prehral o 2 opakovania.

René Čaky
Zdroj foto: Archív RČ
reklama:

V roku 2020, ako 19 ročný štartoval v kategórii mužov do 105 kg na súťaži Sweizermeisterschaft Kraftdreikampf Verband Schweiz v Dagmersellen, ktorú organizoval Spolok silového trojboja. Čaky si vzhľadom  k svojmu veku mohol vybrať kategóriu juniorov. Vyhral 1.miesto s výsledkom mŕtvy ťah 310 kg, drep 267,5 kg, tlak na lavičke 190 kg a stal sa tak majstrom Švajčiarska. Toto víťazstvo sa stalo pre Reného zlomovým, kedy sa rozhodol, že sa bude venovať iba silovému trojboju a tomu musel prispôsobiť aj svoje tréningy.

reklama:

Odporúčané

K téme

3 otázky pre absolútneho majstra Švajčiarska 2021 Reného Čakyho Box je aj pre ženy: Ako s ním začať?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.