Reštaurácia ponúka za vypnutie mobilu polovičnú zľavu

Mobil
www.shutterstock.com

Majiteľ reštaurácie v Jeruzaleme chce netradičnou zľavou obnoviť kultúru stolovania a odstrániť nezmyselné ťukanie do telefónov počas obeda.

Majiteľ reštaurácie v arabskej dedine neďaleko Jeruzalemu sa snaží zachrániť kultúru stolovania unikátnym spôsobom – zákazníkom, ktorí sú ochotní počas návštevy vypnúť mobilný telefón, ponúka 50-percentnú zľavu z účtu.

Jawdata Ibrahima k ráznemu kroku privedlo znechutenie z modernej doby, v ktorej ľudia väčšinu času trávia so zrakom zaboreným do iPhonov. Izraelčan dúfa, že štedrá zľava vráti ľudí do starých čias, kedy návšteva reštaurácie bola o živej konverzácii a vychutnávaní si jedla. „Snažím sa o zmenu. Môže to byť niečo malé, ale možno aj takto zmením kultúru stolovania,“ uviedol 49-ročný Ibrahim, ktorý si reštauráciu Abu Ghosh otvoril v roku 1993 po tom, ako vyhral jackpot v illinoiskej lotérii.

Izraelčan tvrdí, že vo svete posadnutom mobilmi sa konverzácia počas obeda začala stávať minulosťou. Pohľad na skupiny starých priateľov či manželských párov, ktoré pri čakaní na objednané jedlo v tichosti sledovali obrazovky mobilov a následne čašníkov žiadali, aby im opäť prihriali jedlo, ho otrávil. „Technológia je výborná vec. Ale keď jete, hlavne ak ste s rodinou a priateľmi, môžete počkať pol hodinku a vychutnať si jedlo a spoločnosť,“ hovorí majiteľ reštaurácie.

reštaurácia
SITA/AP

Hoci nie je prvý, kto za vypnutie mobilov v reštaurácii znižuje cenu, vďaka výhre takmer 23 miliónov dolárov počas pobytu v USA koncom 80-tych rokov si môže dovoliť podstatne väčšiu zľavu. Netají sa tým, že takto získanú publicitu využíva aj na propagáciu priateľského spolužitia Arabov a Židov v Izraeli.

Majiteľ reštaurácie, ktorý lákavú ponuku spustil v druhej polovici novembra, uviedol, že zatiaľ každý zákazník využil možnosť polovičnej zľavy: „Jedinou výnimkou bolo televízny reportér, ktorý potreboval telefón na pracovné účely.“

Ako dlho bude akciová ponuka platná, majiteľ reštaurácie zatiaľ nevie. Isté však je, že ponuka prilákala mnoho nových zákazníkov. „Prichádzajú z Jeruzalemu či Tel Avivu. Všetci majú jedno spoločné – uvedomujú si, že pri jedle mobily nepotrebujú,“ dodal Ibrahim.

http://apnews.myway.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk