Richard Müller a Fragile pridali štyri koncerty

Richard Müller
Richard Müller René Miko

Hudobníci a hudobníčky sa tak so spoločným projektom Hlasy predstavia v rámci pridaných koncertov vo Zvolene, Trenčíne, Prievidzi a Žiline.

Slovenský spevák Richard Müller a vokálna formácia Fragile pridali k ich spoločnému turné Hlasy štyri koncerty.

Fanúšikovia a fanúšičky sa tak môžu tešiť na vystúpenia vo Zvolene, Trenčíne, Prievidzi a Žiline.

Niekoľkonásobný Zlatý slávik predvedie so skupinou Fragile svoje skladby v nových úpravách, bez použitia jediného nástroja. Kapelníkom skupiny a tvorcom aranžmánov je Braňo Kostka.

Okrem neho vo Fragile pôsobia aj Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.

Je to fantastické. Myslím si, že s Fragile sme si vytvorili vzájomné puto, ktoré nebude ohraničené len týmto turné. Títo ľudia mi tak prirástli k srdcu, že sa neviem dočkať, kedy sa uvidíme na raňajkách v hoteli alebo na koncerte,“ prezradil Müller, ktorý s projektom Hlasy koncertuje od septembra.

Samozrejme, som unavený, ale práve spolupráca s Fragile mi dodáva energiu. Sú to fantastickí speváci. S Braňom Kostkom každý večer vymýšľame nové a nové glosy a komentáre, tak ma to baví, že mi ani neprišlo, že sme odohrali toľko koncertov. Je zaujímavé, že keď odspievam koncert, pokojne by som dal ešte jeden,“ vyhlásil spevák.

Projekt Hlasy nedávno vydal aj rovnomenný album, ktorý v Prahe pokrstila bozkom česká topmodelka Eva Herzigová.

Richard Müller, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom.

Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Rieka, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc alebo V tom istom meste.

Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom.

Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým hudobníci spolupracovali na albume 01 (2001).

Termíny pridaných koncertov projektu Hlasy:

30. novembra – Zvolen – Dom kultúry Podborová

1. decembra – Trenčín – Piano club

2. decembra – Prievidza – Dom Kultúry

3. decembra – Žilina – Dom odborov

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk