RIP Pete Burns: Pozrite si, ako sa neuveriteľne menila tvár mŕtvej hviezdy

Pete Burns
Youtube

Interpret, ktorý podstúpil túto šialenú premenu z muža na ženu, skonal pred pár dňami na zástavu srdca.

Spevák z anglickej popovej kapely Dead or Alive Peter Jozzeppi „Pete“ Burns sa narodil 5. augusta 1959 v meste Bebington. Ešte pred začiatkom svojej hudobnej kariéry si zobral v roku 1978 kaderníčku menom Lynne Corlett.

Pete sa v tele muža nikdy necítil príjemne. Prvú plastickú operáciu (išlo o zmenu nosa) postúpil v roku 1984, kedy jeho skupina bodovala s najznámejším singlom  You Spin Me Round (Like A Record). Škandalózna hviezda pokračuje v experimentovaní a v roku 1995 jeho vzhľad pôsobí goticky – charakterizujú ho dlhé čierne vlasy, dymový očný make-up a biela pleť.

V roku 2000 až do roku 2002 má Pete za sebou množstvo plastických operácií, ako zväčšenie pier, podvihnutie viečok a pod., ktoré premenia jeho tvár na ženskú. Hviezda s obľubou experimentovala aj s účesmi a farbou vlasov.

Rok 2006 je pre speváka kapely Dead or Alive prelomovým. Rozvádza sa so svojou ženou a berie si partnera Michaela Simpsona.

Vo veku 57 rokov zomiera. Pete Burns naposledy vydýchol 23. októbra v dôsledku zástavy srdca. Smutnú správu zverejnili pozostalí prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. „Bol skutočným vizionárom, krásnou, talentovanou dušou. Bude chýbať všetkým, ktorí milovali a oceňovali všetko, čím bol,“ napísali manažér Steve Coy, bývalá manželka Lynne Corlett a partner Michael Simpson.

Nenapodobiteľný štýl Peteho i jeho spevácky prejav sa vryli do pamäti mnohým z nás a v hudobnom svete po ňom zostane prázdne miesto.

Zdroj: www.celebsnow.co.uk, SITA

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk