Russell Brand zrušil vystúpenia, jeho matka má rakovinu

Russell Brand
Russell Brand SITA/AP

Tridsaťosemročný komik má s mamou veľmi blízky vzťah

Britský komik, herec, moderátor a spisovateľ Russell Brand zrušil dve vystúpenia v rámci turné Messiah Complex po tom, ako jeho matke diagnostikovali rakovinu.

Moja mama sa nemá dobre. Lístky vám uznáme na ďalšom vystúpení alebo preplatíme,“ oznámil 38-ročný Brand prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

Vo videu, ktoré zverejnil ešte v stredu 5. marca, prezradil, že jeho matka trpí rakovinou prsníka. Podľa denníka Daily Mirror sa jej pritom zhruba pred 30 rokmi podarilo poraziť rakovinu maternice. Brand má so svojou matkou veľmi blízky vzťah aj vďaka tomu, že ho po rozvode s jeho otcom od šiestich mesiacov vychovávala sama.

Russell Brand sa v rodnej Veľkej Británii preslávil v roku 2004 moderovaním reality šou Big Brother’s Big Mouth a o štyri roky neskôr sa jeho meno začalo skloňovať i v USA vďaka účinkovaniu v komédii Kopačky (2008). Svoj hlas prepožičal Nefariovi v animákoch Ja, zloduch (2010) i Ja, zloduch 2 (2013) a objavil sa aj vo filmoch Dostaň ho tam! (2010), Arthur: Ťažký život milionára (2011) či Rock of Ages (2012).

Je známy tiež svojím špecifickým štýlom obliekania, výstredným správaním a kontroverzným humorom. V októbri 2010 sa oženil so speváckou hviezdou Katy Perry, no už v decembri 2011 podal žiadosť o rozvod.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk