Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žena
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žena www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
26. apríla 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

S čím by ste mali prestať po dosiahnutí 50 rokov

Keď človek dosiahne vekovú hranicu 50 rokov, ide o štádium, kedy telo prechádza mnohými zmenami. V tomto období môžu ľudia prechádzať rôznymi krízami a neľahkým uvedomením. Tu nájdete hneď niekoľko vecí, ktorým by ste sa v tomto veku mali vyhnúť aj dôvody, prečo tomu tak je. O aké činnosti ide?

Vyhnite sa držaniu diét

Rozhodne nezačínajte s držaním diéty, vaše telo to v tomto veku rozhodne nepotrebuje. S diétami po 50. roku už neexperimentuje. Diéty majú hneď niekoľko nevýhod. Prvý a najčastejší problém nastáva v situácii, kedy ľudia zisťujú, že diéty, ktoré držia, nefungujú. To nie je žiadnou výnimkou, jedná sa o veľmi časté zistenie. Telo, ktorému nabúrate režim, na ktorý je zvyknutý, sa môže začať brániť ukladaním tukov a s tým súvisiacim nadobúdaním na hmotnosti. Okrem toho vo vás môžu diéty vyvolať negatívne pocity, ako sú nervozita, zlá nálada či zhoršená kvalita spánku.

dieta
diétawww.gettyimages.com

Nefarbite si vlasy kvôli šedinám

Šediny k procesu starnutia patria, sú prirodzeným javom a rozhodne nie je dôvod, aby ste sa za ne hanbili. Striebro vo vlasoch je symbolom múdrosti človeka. Ak máte zdravé a pevné vlasy, neničte ich farbami, ktoré vám vlasy natrvalo poškodia. Vlasy už sa vám do pôvodného stavu nikdy nepodarí dostať. Pár šedín nestojí za to, aby ste si nenávratne zničili vlasy, nestojí vám za to ani celý strieborný závoj.

šedé vlasy
šedé vlasywww.gettyimages.com

Nehanbite sa za svoje činy

Život je proces, počas ktorého sa všetci učíme a získavame skúsenosti. Chybujeme všetci, patrí to ku každému ľudskému životu. Nehanbite sa za svoje chyby, ktoré ste urobili. Ba naopak, skúste to chytiť z opačného konca. V 50 rokoch už je z vás múdry človek plný skúseností. Rozprávajte svoj príbeh, neskresľujte ho, podávajte ho realisticky so všetkými chybami, ktoré ste kedy urobili. Pomôžete tak s odovzdaním skúseností ďalším ľuďom, ktorí si z vás môžu vziať príklad, a pomôže im to zvládnuť svoj život o to lepšie.

radenie
radeniewww.gettyimages.com
reklama:

Odporúčané

K téme

Tu vám vysvetlíme prečo sa vaše deti pred vami správajú horšie, než pred ostatnými Sladké poďakovanie pre maškrtné mamičky

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.