Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
muž so ženou
muž so ženou www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
23. júna 2021 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

S vekovým rozdielom 43 rokov by mohla byť jeho vnučkou, namiesto toho si ho vzala za manžela. Tento pár budí pozornosť všade, kam prídu

Niektorí ľudia tvrdia, že vek je len číslo o a že láske na veku nezáleží. Iní zase, že vzťah, v ktorom je medzi partnermi veľký vekový rozdiel, nemôže nikdy dobre fungovať. Či ste už zástancami akejkoľvek z tých teórií, poďme sa na problematiku pozrieť bližšie a tiež si predstaviť dvojicu, ktorá  svojím šťastným manželstvom trhá doslova rekordy. Medzi mužom a jeho mladšou partnerkou je dokonca 43 ročný vekový rozdiel.

Partnerstvo s veľkým vekovým rozdielom

V skorších dobách cisárstva a kráľovstva nebol veľký vekový rozdiel alebo skoré svadby ničím neobvyklým. Hlavná bola politika a pohodový život muža a jeho ženy zostávali na druhej koľaji. S príchodom súčasnej doby sa odchýlka dátumu narodenia ustálila, že muž by mal byť rovnako starý alebo len o pár rokov starší ako jeho žena. Teraz sa však konvencie začínajú opäť búrať. V manželstve i voľnom spolužití sa  môžeme stretnúť s dvoma prípadmi vekových rozdielov:

  • Starší muž a mladšia žena
  • Mladší muž a staršia žena

Kým starší muž s mladšou ženou zvyčajne nebudí také pozdvihnutie, pretože tento model sa v priebehu histórie ľudstva bežne vyskytoval, na staršiu ženu, ktorá si „nájde zajačika“, veľakrát hľadí spoločnosť cez prsty. Staršie ženy sú v nevýhode, že veľakrát nie je možné uskutočniť sen o založení rodiny s deťmi, ale inak sa jedná o rovnakú lásku, s generačným rozdielom, ktorý prináša určité výhody i nevýhody.

Výhody manželstva so starším partnerom

Hlavným dôvodom, prečo spolu dvaja majú vzťah, je ich láska bez ohľadu na praktickú stránku, hoci samozrejme existujú výnimky, ako sú zlatokopky alebo páni, ktorí chcú len „peknú slečnu do spoločnosti“. My teraz ale hovoríme o láske, do ktorej keď spadnete, neuvažujete a nerozmýšľate. Ak si však zložíme na chvíľu ružové okuliare, môžeme nájsť niekoľko zaujímavých benefitov, ktoré život dvoch ľudí rozdielneho veku prináša. Jedným z dôležitých faktorov je práve finančná stránka, starší partner má zvyčajne stabilný príjem, bývanie a tak dvojica s väčšou pravdepodobnosťou nebude riešiť existenčné problémy. Určité istoty prináša vek i v povahe staršieho z partnerov, ten je pokojnejší, vyrovnanejší a vie, čo chce v živote aj v posteli. Mladší z páru naopak prináša do vzťahu novú energiu a chuť k životu bez zažitých zlozvykov a iný pohľad na svet. Nemáva záväzky v podobe detí a pravdepodobne budú k svojej drahej polovičke vzhliadať ako k svojmu vzoru, budú skôr komunikovať v rámci kompromisu a dohody, než aby agresívne hájili len svoj postoj.

Nevýhody manželstva so starším partnerom

reklama:

Hoci ľudia z okolia môžu vidieť vo vzťahu mnoho komplikácií, tou hlavnou spočiatku bývajú oni. Nemiestne poznámky a neprajnosť sú doslova zabijakom pre lásku. Aj v klasickom manželstve nastáva veľký problém, ak niekto z príbuzných (napríklad svokra) so zväzkom nesúhlasí a môže kvôli tomu dokonca dôjsť k rozvodu. Nieto keď potom proti vám stojí takmer celý svet. Na druhú stranu je potrebné sa logicky zamyslieť nad niektorými  argumentami. Výrazne mladší partner naozaj bude mať toho staršieho v pokročilom veku na starosť, bude sa o neho nútene starať v čase, keď sám bude ešte aktívny a pri generačnej priepasti bude chtiac-nechtiac konfrontovaný so smrťou svojho blízkeho skôr, než by sa stalo u lásky rovnakého veku. Niekedy môže byť tiež neprekonateľná rozdielnosť pováh na základe životných skúseností, ktorý má každý iné, alebo žiarlivosť, ktorá sa u staršieho z páru často vyskytuje, keď začne sám strácať prvotný elán.

reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

Odporúčané

K téme

V REKORDNOM PÄŤTISÍCOVOM ŠTARTOVOM POLI DOMINOVAL SAHAJDA Sú nebezpečné vzťahy so staršími mužmi? Spoznajte 3 nevýhody

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.