Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Samota, žena, smútok, sama
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
28. januára 2018 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA

6 skvelých tipov, ako prežiť samotu

Nedarí sa vám nájsť partnera a ste single? Poradíme vám, ako prejsť týmto obdobím bez vážnejšej ujmy.

Každá z nás túži po láske, náklonnosti alebo blízkosti toho druhého. Každý z nás túži, aby ho mal niekto rád. Dokonca aj tie z vás, ktoré to navonok nechcú priznať a svoje túžby skrývajú hlboko vo vnútri. Láska totiž dáva nášmu životu a všetkému, čo robíme, zmysel.

Ste aj vy z nejakého dôvodu sama? Vyťažte z tohto obdobia to najlepšie. Poradíme vám ako.

Žiť o samote sa treba naučiť

reklama:

Každý, kto zostal z nejakého dôvodu sám, prežíva tieto chvíle samoty inak. Niektoré z nás majú pocit, že už ich nič dobre nestretne, a myslia si, že to, čo stratili, bolo to najlepšie, čo ich mohlo v živote stretnúť. Niektoré sa zas uzavierajú do samoty a úplne podľahnú sebaľútosti. Svoje trápenie utápajú alkoholom alebo upadajú do depresie. Stop! Zastavte to, kým sa to ešte dá. Treba však začať opäť žiť a otvoriť znovu oči, pretože tak vám neunikne ďalšia láska, ktorá môže byť vašim ešte krajším životným obdobím. No ako každú životnú etapu, je potrebné prijať aj obdobie bez partnera. Vyskúšajte nasledujúce tipy:

– robte to, čo vás baví, venujte sa svojim záľubám,

– stretávajte sa s ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre,

reklama:

– chodievajte na výlety alebo do prírody,

– veľa odpočívajte, relaxujte alebo spite, môžete začať aj meditovať, pokiaľ vám to pomôže,

– keď sa trochu z danej situácie spamätáte, premýšľajte o tom, čo môžete na svojom správaní do budúcna zmeniť či zlepšiť, ale tiež, akým smerom sa bude uberať váš život,

reklama:

– čítajte knihy, ktoré vás donútia myslieť.

Dôležité však je, aby ste sa odpútali od svoje osamelosti i myšlienok, ktoré vás vracajú do minulosti a k tomu, čo bolo. Samé najlepšie viete, čo vás dokáže rozveseliť, upokojiť či priviesť na iné myšlienky. Nemajte však zo samoty panický strach a nesnažte sa s niekým rýchlo zoznámiť. Prečo? Lebo podľa zákona príťažlivosti k sebe pritiahnete vždy len takých partnerov, ktorí vyžarujú rovnaké energie, aké vyžarujete vy samotné. A ďalší váš vzťah sa môže skončiť bolestným rozchodom….

reklama:

Odporúčané

K téme

Prečo po sebe už netúžite? Tu je 7 dôvodov Nezvyčajná svadba: Mladý pár sa zosobášil na toalete

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.