Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
smiať sa, smiech, zuby, šťastná žena, šťastie, radosť, elán, dobrá nál
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
11. decembra 2018 ZdravieZdravý život od Milota MezeiováSITA

6 trikov, ako sa cítiť stále úžasne krásna!

Mávate aj vy dni, keď sa bez zjavnej príčiny chcete skrývať pred svetom, pretože si namýšľate, že ste škaredá? Týmito spôsobmi porazíte zlý deň!

Určite to poznáte aj vy. Najradšej by ste celý deň zostali skryté pred svetom v milosrdnom náručí vášho paplóna. Necítite sa pekné aj keď viete, že vyzeráte rovnako ako vždy. A pritom všetko je to o stave vašej mysle. Máme pre vás niekoľko spôsobov, ako sa cítiť úžasne, aj keď máte zlý deň.

Sebavedomie je základ

Môže Vám to znieť ako klišé, ale kľúč k tomu, aby ste sa cítili príťažlivo, je sebavedomie. To býva i častým dôvodom, prečo niektorí ľudia dokážu očariť a stať sa centrom pozornosti bez ohľadu na to, ako vyzerajú. Využite sebavedomie ako svoju najväčšiu výhodu! Ak chcete vyzerať dobre, musíte zahnať všetky negatívne myšlienky a myslieť pozitívne počas celého dňa. Sústreďte sa na tie vlastnosti, ktoré máte na sebe najradšej a zbavte sa všetkých myšlienok na svoje slabšie stránky.

Úsmev

Náladu nám okamžite zlepší úsmev. Ten je zároveň aj ďalším spôsobom, ako vyzerať krajšie. Neveríte? Tak si to vyskúšajte. Skúste sa usmiať i vtedy, keď na to nemáte náladu a uvedomte si, že vaše pocity sa zlepšia. Nielenže sa Vám zlepší nálada, ale ako je vo všeobecnosti známe, úsmev nás robí krajšími. Keď sa usmievame, ľudia nás vidia atraktívnejšie – a to je jednoduchý spôsob, ako vyzerať lepšie!

Prestaňte sa porovnávať

reklama:

Býva také jednoduché padnúť do pasce porovnávania sa s inými. Nášmu sebavedomiu to však nepridá. Mali by sme si uvedomiť, že každý človek je jedinečný a určite máme vlastnosti a črty, ktoré iní cítia, že im chýbajú. Preto by sme sa mali zamerať na seba ako jedinečnú bytosť a neporovnávať sa s ostatnými.

Vyskúšajte nový vzhľad

Niekedy uviazneme v rutine, čo sa týka nášho vzhľadu, a to po čase spôsobí to, že sa necítime atraktívne. Prečo teda nevyskúšať niečo nové? Premena imidžu nám poskytne zmenu a vzrušenie, ktoré potrebujeme, aby sme sa vymanili zo stereotypu, a aby sme sa cítili znova príťažlivo. Zažiarte s novým účesom, šatníkom alebo make-upom. To môže byť práve tá zmena, ktorú potrebujete!

Každý deň stretávame ľudí, ktorí ako keby sa zasekli v inom desaťročí. Možno si to neuvedomujú alebo nemajú dostatok sebavedomia niečo zmeniť. Treba si však uvedomiť, že žijeme v modernej dobe a začať sa podľa toho správať. Nemusíte sa vzdať štýlu, v ktorom sa cítite dobre, ale môžete ho osviežiť novými farbami alebo strihom (či už oblečenia alebo vlasov). Získate tak sebadôveru, s ktorou budete čeliť svetu s vedomím, že ste krásna.

Dávajte si pozor na držanie telazima, radosť, žena, smiech, úsmev, šťastie, dobrá nálada,

reklama:

Spôsob, akým stojíte alebo sedíte, hovorí veľa o tom, ako sama seba vnímate. Tie z nás, ktoré majú správne držanie tela, vysielajú do sveta signál, že sa cítia sebavedomo a krásne. Aj keď sa tak práve necítite, sedenie alebo státie s vypnutou hruďou a ramenami smerujúcimi dozadu spôsobí to, že z Vás bude vyžarovať sebavedomie. Vždy keď sa pristihnete, že sa hrbíte, zastavte sa na niekoľko sekúnd a vystrite sa. Budete sa cítiť nielen sebavedomejšie, ale aj atraktívnejšie!

Doprajte si

Niekedy stačí iba trocha rozmaznávania sa, aby sme sa cítili lepšie. Keď ste unavené, vystresované alebo úzkostlivé, mali by ste si dopriať pauzu, a je jedno či to bude iba hodina alebo celý deň, aby ste sa dostali do kontaktu so svojím vlastným ja. Ak sa cítite sviežo a oddýchnuto, je pravdepodobnejšie, že budete mať voči sebe pozitívnejšie myšlienky. Vyskúšajte nejakú relaxačnú aktivitu ako napríklad poobednú prechádzku v parku, masáž, cvičenie alebo návštevu kaderníckeho salóna.

Každý máme dobré aj zlé dni. Ak však máte viac tých zlých, mali by ste sa sústrediť na to, prečo je tomu tak. Nabudúce keď sa zobudíte a budete sa cítiť výborne, venujte niekoľko minút tomu, aby ste sa zamysleli, čo je iné. Možno, že ste si predchádzajúci deň dobre zacvičili alebo ste mali zopár minút navyše na výber oblečenia alebo ste robili nejakú inú aktivitu, ktorá prispela k tomu, že sa dnes cítite tak skvelo. Tak sa naučíte, čo Vám pomáha v tom cítiť sa lepšie a môžete to opakovať častejšie. Dosiahnete však najmä to, že sa budete prebúdzať s vedomím, že ste krásna!

reklama:

Odporúčané

K téme

Ako na sexi ploché brucho? Tieto chytré potraviny nám rozpustia kilá a zdvihnú náladu Skvelé desatoro pre chudnutie

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.