Sexsymboly Penélope Cruz a Antonio Banderas konečne spolu na filmovom plátne

Film roka_penelope cruz antonio banderas.jpg
Foto: Bontonfilm

Dvaja zrejme najslávnejší a podľa mnohých tiež najsexi španielski herci si doteraz ešte nikdy nezahrali v hlavných úlohách spoločného filmu. Zmenila to až originálna komédia FILM ROKA. Penélope Cruz je tu s ryšavými kučerami, pehavým nosom a v extravagantných outfitoch na nespoznanie, kým Antonio Banderas hrá tak trochu sám seba.

Film roka_antonio banderas oscar martinez.jpg
Foto: Bontonfilm

Dve španielske megahviezdy sa už síce v minulosti pred kamerou raz stretli, bolo to však len v jednej krátkej scéne zo snímky Pedra Almodóvara Rozkoš v oblakoch. Vo Filme roka si, naopak, spoločných scén užili neúrekom. A hoci by z nich bol bezpochyby krásny pár, ich filmový vzťah v tejto komédii veľmi romantický nebude, skôr naopak. Penélope tu stvárni excentrickú a veľmi náročnú režisérku Lolu Cuevasovú, ktorá svojimi bizarnými metódami privádza hercov do zúfalstva. Zúfalý z nej bude aj Antonio Banderas, ktorý hrá rozmaznanú hereckú superstar a zároveň známeho sukničkára Félixa Rivera. Lola v úsilí dostať z hercov maximum neváha použiť ani tie najdrastickejšie režisérske metódy, hercov napríklad núti na skúške stokrát zopakovať repliku „Dobrý večer“ až dovtedy, kým podľa nej nebude dostatočne vyjadrovať charakter a rozpoloženie postavy. A to je ešte len začiatok… Dve herecké hviezdy, ktoré si vybrala do svojho najnovšieho filmu, jej však neostávajú nič dlžné.

Félix Rivero (Antonio Banderas) a Iván Torres (Oscar Martínez) sú odlišní takmer vo všetkom. Kým prvý je hollywoodska celebrita so svojskými maniermi, ochotná hrať za dobré peniaze v čomkoľvek, ten druhý je snobský divadelný herec, ktorý pohŕda mainstreamom a rád sa chváli svojou vlastnou pokorou. Jeden má vo filmovej zmluve podmienku, že pri natáčaní sa nikto nesmie dotknúť jeho tváre, druhý sa teatrálne vystatuje, že v žiadnom prípade nebude letieť na premiéru do Cannes v biznis triede, ale v obyčajnej ekonomickej, pretože „on predsa nie je nejaká nafúkaná primadona“. Obidvaja sa navzájom nemôžu vystáť, jedno však majú spoločné – veľký talent a ešte väčšie ego. Dokážu spolu všetci traja vydržať až do záverečnej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali?

Film roka_penelope cruz antonio banderas oscar martinez.jpg
Foto: Bontonfilm

Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú namyslené, neznesiteľné stvorenia, odtrhnuté od reality… neboli ste ďaleko od pravdy. Film roka však toto svoje „posolstvo“ podáva divákom neskutočne vtipným a príťažlivým spôsobom. Penélope CruzAntonio Banderas a Oscar Martínez v tejto výnimočnej komédii urobili niečo, čo sa v celebritnom svete len tak nevidí – dokázali si vystreliť sami zo seba. A tým si získali sympatie divákov aj filmových kritikov. Na medzinárodnom serveri Rotten Tomatoes má Film roka na základe recenzií novinárov a filmových odborníkov skvelé hodnotenie 86 % zo 100 a navlas rovnaké „skóre“ mu pridelili aj fanúšikovia na česko-slovenskom filmovom portáli ČSFD.

Film roka_penelope cruz antonio banderas2.jpg
Foto: Bontonfilm

Hoci sa niektoré komické situácie vo Filme roka môžu zdať divákom až príliš absurdné, údajne vychádzajú z reálnych skúsenosti tvorcov a hercov, ktorí si v snímke zahrali. Napríklad Antonio Banderas podľa vlastných slov zažil na pľaci hereckého kolegu, ktorý v rámci rozcvičky pred natáčaním bučal. „Keď to urobil prvýkrát, myslel som si, že je to ozajstná krava,“ smeje sa sympatický herec, ktorého postava v komédii Film roka má podobne bizarné rituály.

Film roka_penelope cruz oscar martinez.jpg
Foto: Bontonfilm

Film roka je verný svojmu názvu a divákom ponúka kvalitnú zábavu, skvelé herecké výkony, inteligentný scenár, originálnu kameru aj kostýmy, ktoré najmä z Penélope Cruzovej urobili skutočnú módnu ikonu. Ak máte chuť na naozaj vydarenú komédiu, Film roka si v kinách určite nenechajte ujsť. Na Slovensku bude mať premiéru už 26. mája.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk