Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sexi pár, dvaja, láska, vášeň, sex
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
18. augusta 2018 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Sexuálne IQ. Majú ho vyššie muži alebo ženy?

Kto má väčšiu túžbu a chuť na sex a kto IQ? Zistite, aké sú rozdiely medzi našimi pohlaviami.

Základným predpokladom dobrého sexu je schopnosť skoncovať s pochybnosťami, naučiť sa uvoľniť a užívať si sex s takým telom, aké máte ako aj s partnerom, ktorého po svojom boku máte. Bez žiadnych výčitiek, či predsudkov. Výsledkom je vzrušujúci sex v každej etape nášho života.

Ak chcete mať zo sexu viac pôžitku, potrebujete odlišný prístup. Ide o sexuálnu inteligenciu, vďaka ktorej sa budete cítiť sebavedomejší a otvorenejší. Naše predstavy o sexe sú často tak zložité, že si nimi komplikujeme samotnú činnosť. Trápime sa nad možným zlyhaním a ničíme si tak pôžitky zo samotného milovania. Využite to, čo je vo vás a zažite sex, v ktorom nemožno zlyhať!

Problémom je, že mnohí z nás sa neustále utiekajú k pubertálnemu sexu, akým je sex plný romantických gest a vyznaní, či slabá túžba v podobe pornografie na internete. Na dosiahnutie dospelého sexu musíte rozvíjať svoju sexuálnu inteligenciu a tá vás naučí, ako si užívať sex, nemať z neho výčitky svedomia a nepríjemné pocity.

Čítajte aj: 3 jednoduché spôsoby, ako dostať v posteli to, čo chcete

Kto má vyššiu sexuálnu inteligenciu- muži, či ženy?

Kým u mužov je pohlavná túžba zvyčajne silnejšia a vplyvom hormónov sú podnikavejší a v sexe priebojnejší, ženy skôr vymedzujú hranice, či dávajú mužom šancu.

V rámci výskumu zameraného na sexuálne IQ oboch pohlaví vo veku od 18- 64 rokov sa zistilo, že sú v sexuálnej inteligencii medzi mužmi a ženami minimálne rozdiely .

Chuť a frekvencia milovania sa

Až 60% skúmaných uviedlo, že muži podľa nich majú silnejší sexuálny pud a túžbu. Čo sa však týka kvantity sexu, obe pohlavia boli na tom rovnako. Takže chuť do milovania evidentne ženám taktiež nechýba. Množstvo sexuálnych stykov však neurčuje našu sexuálnu inteligenciu.

Čítajte aj: 10 mužských erotogénnych zón: Poznáte ich všetky?

Vyššie sexuálne IQ majú ženy

V rámci výskumu sa však nápadný rozdiel medzi mužmi a ženami objavil práve vo výške sexuálnej inteligencie. Ženy sú všeobecne sexuálne inteligentnejšie než muži. Znamená to, že ženy, ktoré sa preverili, majú viac poznatkov o ľudskej sexualite a sú lepšie vybavené na to, aby tieto znalosti prevádzali do praxe, zatiaľ čo muži často veria najrôznejším sexuálnym bludom, čo vysvetľuje takú silnú popularitu porna u mužskej populácie.

Podľa odborníkov k trom dôležitým zložkám, ktoré tvoria sexuálnu inteligenciu, patrí znalosť sexuality, vedomie o našom tajnom sexuálnom ja a schopnosť komunikácie s druhými.

Sexuálne inteligentní ľudia sa pokúšajú porozumieť tomu, ako je správanie a postoj partnera ovplyvnený tým, čo sa dozvedel a naučil. Ak patríte k týmto jedincom, tak gratulujeme! Patríte ku sexuálne inteligentným.

Odporúčané

K téme

Prieskum medzi slovenskými mužmi odhalil, ako vnímajú svoju krásu Prečo by ženy mali piť pivo? Tu je 7 dôvodov

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.