Sexy krivky do leta. Začnite už teraz!

Sexy krivky do leta. Začnite už teraz!
thinkstockphoto.com

Nemáte čas ani peniaze na osobného trénera? Máte pocit, že nech cvičíte akokoľvek, necítite efekt? Zamerajte sa na najpodstatnejšie partie a cvičte efektívne…

Pokiaľ cvičíte klasické „brušáky“ a drepy, no stále nevidíte výsledok, možno ich necvičíte správne. Každý cvik musí byť technicky správny a musíte ho robiť pravidelne. Pri cvičení reálne pociťujete, že vaše svaly pracujú, napínajú a potia sa… Niekedy až jemne pobolievajú. Nikdy necvičte cez veľkú bolesť. Radšej si na chvíľu oddýchnite. A hlavne, správne a hlboko dýchajte. Lebo len tak vaše telo nebude na ďalší deň ukrutne trpieť svalovicou.

Pri pravidelnom a kvalitnom cvičení nejde o to, či urobíte cvikov čo najviac, ale čo najlepšie. Preto si na každom pohybe dajte záležať, preciťujte. Tak sa výsledok dostaví rýchlo.

Či už cvičíte klasické chronicky známe cviky doma, alebo chodíte do fitness centra, prípadne preferujete skôr hodiny jógy alebo aerobiku, perfektné cviky nájdete aj medzi tancom, aj pri klasických cvikoch.

Účinné cviky prevzaté z tanca

Plié z baletu

Plié je baletným prvkom, ktorým trénujete najmä vnútorné stehenné svalstvo a zadok. Rozkročte nohy tak, aby špičky na nohách smerovali do strán a päty sú priamo po vami. Telo musí byť dokonale vzpriamené, ruky majte spustené vedľa seba popri panve dlaňami k sebe. Pokrčte nohy v kolenách a klesajte do pravého uhla stehna a lýtka. Opakujte v troch sériách po 20krát.

Výkopy z jazzu

Pri tomto cviku si precvičíte zadnú stranu stehien a zaručene budú vaše boky dokonale vyrysované. Nájdite si pomôcku, o ktorú sa chytíte (stoličku, stôl..). Pokrčte jemne ľavú nohu v kolene a pravú zodvihnite smerom dozadu, pričom koleno bude tiež pokrčené približne v deväťdesiat stupňovom uhle. Vydržte pár sekúnd a celý čas majte jemne napnuté chodidlo. Nohu vráťte naspäť a pokračujte dvadsať krát. Potom nohy vymeňte.

Cvičenie zábavou: Zapojte do tejto aktivity svoju polovičku

Precvičte si brucho – fitness rada trénera

Tento cvik sa postará a vaše krásne bruško. Ľahnite si na zem, pričom ruky kopírujú líniu vášho tela. Zdvihnite nohy a ohnite ich v kolenách, pričom lýtka a stehná zvierajú pravý uhol. Dvíhajte kolená smerom k hlave. Zadok má pri zábere zostať zdvihnutý a chrbát zostáva naďalej na podložke. Vráťte sa naspäť a opakujte po dvadsať.

Ideálnym cvikom sú aj nožničky, kedy cvičíte celé brucho. Ležte na chrbte vo vystretej polohe celého tela. Zodvihnite obe vystreté nohy súčasne a striedavo nimi kmitajte hore a dole, pričom sa nohami nedotýkate podložky. Cvik robte v troch sériách po desať.

Cvičte pomaly a plynule. Len tak sa dostaví efektivita cvičenia.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk