Sexy modelka Eva Herzigová pokrstila Müllerov album

Eva Herzigová
Eva Herzigová SITA/AP

Novinka obsahuje 13 Müllerových skladieb v úprave a cappella. Slovenský spevák Richard Müller a vokálna skupina Fragile krstili v pražskom Buddha Bare nový spoločný album s názvom Hlasy. Nahrávka obsahuje 13 Müllerových skladieb v úprave a cappella, teda bez použitia jediného hudobného nástroja. “Som veľmi zvedavý, akým spôsobom zareagujú fanúšikovia, lebo je to naozaj niečo úplne iné. A hoci hráme väčšinou známe skladby, česť výnimkám, tak ich hráme v aranžmánoch, ktoré nikdy nikto nepočul. V mojom ponímaní sú ešte oveľa krajšie ako v pôvodnej verzii, a to je strašne príjemný pocit,“ vyjadril sa Müller.

Kapelníkom Fragile a tvorcom aranžmánov je Braňo Kostka. Okrem neho v skupine pôsobia aj Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. “Proces tvorby a nahrávania je pri tomto žánri veľmi zložitý. My máme v štúdiu možnosť tie hlasy vrstviť, takže často požijeme aj 110 stôp. Album je zaujímavý tým, že sme vlastne každé naše stretnutie a skúšku nahrávali. Takže sme ho nahrali desaťkrát. To znamená, že v momente, keď sme mali začať album nahrávať, tak sme mali nahraných už osem verzií. Mali sme z čoho vyberať,“ povedal Kostka.

Novinku pokrstila bozkom česká topmodelka Eva Herzigová. “S Evou sme sa zoznámili strašne dávno v Litvínove. Ja som tam hral so skupinou Banket a ona sedela pri stole a učila sa ruské slovíčka,“ prezradil Müller. “Veľmi rada som sa ujala úlohy krstnej mamy nového albumu Richarda Müllera. Už v minulosti sme sa o podobnej možnosti rozprávali, ale bohužiaľ to nevyšlo. Teraz sa to podarilo vďaka tomu, že Richard bude skladať hudbu k filmu Pohádkář, ktorý tu zrovna nakrúcam. Keďže sa stretávame pracovne na spoločnom projekte, využili sme túto príležitosť a želám jeho novému albumu veľa nadšených poslucháčov,“ vyjadrila sa Herzigová.

Počas večera autori novinky Hlasy odspievali živé verzie piesní Nebude to ľahké či Po schodoch. Na podujatí sa stretlo viacero významných osobností ako napríklad Juraj Jakubisko, partnerka Braňa Kostku Zdena Studenková, Tereza Kerndlová, Jiří Macháček, Xindl X, Müllerova dcéra Emma a tiež aj jeho partnerka Vanda Wolfová či Dan Bárta. “Som zo skladieb Richarda a Fragile príjemne prekvapený. Dobre zaranžované, citlivo vymyslené, postprodukčne ošetrené, veľmi fajn,“ vyhlásil Bárta.

Richard Müller a Fragile predstavia album Hlasy naživo počas turné po Slovenskej a Českej republike, v rámci ktorého odohrajú 36 koncertov.

Richard Müller, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Rieka, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým hudobníci spolupracovali na albume 01 (2001).

Termíny vystúpení projektu Hlasy:

14. 9. – Světlov – Zámek Nový Světlov

15. 9. – Olomouc – Kino Metropol

16. 9. – Ostrava – Dům Kultury

19. 9. – Šumperk – Dům Kultury Šumperk

20. 9. – Božejov – KS Městyse Božejov

22. 9. – Brno – Janáčkovo Divadlo

1. 10. – Praha – Lucerna (o 17:00)

1. 10. – Praha – Lucerna (o 20:00)

2. 10. – Teplice – Krušnohorské Divadlo

3. 10. – Karlovy Vary – Hotel Thermal

6. 10. – Pardubice – Východočeské Divadlo

7. 10. – Humenné – MsKS

8. 10. – Prešov – Kino Scala

9. 10. – Košice – Spoločenský Pavilón

10. 10. – Košice – Spoločenský Pavilón

14. 10. – Trnava – DK Tirnavia

17. 10. – Nitra – PKO Nitra

18. 10. – Trenčín – Piano Club

19. 10. – Čadca – Športová Hala

22. 10. – Poprad – Dom Kultúry Poprad

23. 10. – Spišská Nová Ves – Reduta

26. 10. – Příbram – Divadlo A. Dvořáka

27. 10. – Liberec – Dům Kultury

29. 10. – Plzeň – Měšťanská Beseda

30. 10. – České Budějovice- Metropol

3. 11. – Zlín – Kongresové Centrum

4. 11. – Hodonín – DK Hodonín – Horní Valy

5. 11. – Žilina – Dom Odborov

6. 11. – Ružomberok – DK A. Hlinku

7. 11. – Banská Bystrica – Ministry Of Fun

10. 11. – Púchov – Dom Kultúry – Divadlo

11. 11. – Martin – Kino Moskva

12. 11. – Piešťany – Dom Umenia

13. 11. – Bratislava – NTC (o 17:00)

13. 11. – Bratislava – NTC (o 20:00)

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk