Shakira je na Facebooku ostro sledovaná

Shakira prichádza na Academy Of Country Music Awards 2014
Shakira prichádza na Academy Of Country Music Awards 2014 SITA/AP

V marci odoberalo novinky z jej profilu viac ako 86 miliónov priaznivcov. Teraz ako prvá prekonala hranicu 100 miliónov fanúšikov a fanúšičiek.

Kolumbijská speváčka Shakira má najsledovanejší profil na sociálnej sieti Facebook, novinky z neho totiž odoberá už viac ako 100 miliónov používateľov tejto siete. Informoval o tom portál www.music-news.com, ktorému to potvrdil viceprezident Facebooku Justin Osofsky. Speváčka je podľa portálu prvou osobou, ktorej sa to doteraz podarilo.

Shakira v súvislosti s týmto úspechom vyhlásila, že sa cíti byť poctená, no zároveň ho prijíma s pokorou. „Sociálne médiá a špeciálne Facebook pomohli mne a ďalším umelcom preklenúť priepasť medzi javiskom a publikum. Zrazu sme schopní viesť rozhovor, v ktorom môžu umelci i fanúšikovia prostredníctvom fotografií a videí vzájomne zdieľať svoje myšlienky, úspechy alebo najdôležitejšie okamihy ich životov a viesť skutočný dialóg,“ uviedla 37-ročná interpretka.

Spomínaný portál označil Shakirin profil na Facebooku za najsledovanejší už v marci tohto roka, keď z neho odoberalo novinky viac ako 86 miliónov priaznivcov. „Vždy som chcela mať veľa priateľov, no nikdy som si ani nepomyslela, že by ich mohlo byť až tak veľa… Som poctená, nedokážem vám dostatočne poďakovať za vašu podporu. Som šťastná, že vás mám. Posielam obrovskú pusu!“ odkázala vtedy fanúšikom a fanúšičkám spevácka hviezda.

Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, odštartovala kariéru v roku 1991 nahrávkou Magia, ktorú však, takisto ako aj druhý počin Peligro (1993), pre komerčný neúspech v súčasnosti považujú iba za promoalbum. Oficiálnym debutom sa tak stal až album Pies Descalzos (1996), po ktorom nasledovali postupne štúdiovky Dónde Están los Ladrones? (1998), Laundry Service (2001), Fijación Oral Vol. 1 (2005), Oral Fixation Vol. 2 (2005), She Wolf (2009), Sale el Sol (2010) a Shakira (2014). Okrem toho má na konte aj niekoľko živých nahrávok. Medzi jej najväčšie hity patria skladby Whenever, Wherever, Underneath Your Clothes, La Tortura (feat. Alejandro Sanz), Hips Don’t Lie (feat. Wyclef Jean), Beautiful Liar (feat. Beyoncé), Waka Waka (This Time for Africa) či Can’t Remember to Forget You (feat. Rihanna).

Informácie pochádzajú z webstránky www.music-news.com a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk