Shakira zaspieva na záverečnom ceremoniáli futbalových MS

Shakira prichádza na Academy Of Country Music Awards 2014
Shakira prichádza na Academy Of Country Music Awards 2014 SITA/AP

Na slávnej Maracane sa okrem Shakiry predstavia aj Wyclef Jean, Carlos Santana či Alexandre Pires.

Kolumbijská speváčka Shakira bude hviezdou záverečného ceremoniálu futbalových majstrovstiev sveta v brazílskom Riu de Janeiro. V nedeľu 13. júla pred finále na štadióne Maracana zaspieva po boku brazílskeho perkusionistu a speváka Carlinhosa Browna skladbu La La La (Brazil 2014).

„Som nadšená, že budem môcť spievať na ukončení svetového šampionátu vo futbale. Z pochopiteľných dôvodov mám k futbalu komplikovaný vzťah a rozumiem, čo znamenajú majstrovstvá sveta pre mnohých ľudí. Som vďačná, že môžem vystupovať na brazílskom turnaji. Fanúšikovia veľmi podporovali túto pieseň a ja sa už neviem dočkať vystúpenia pre nich,“ uviedla na webe Medzinárodnej futbalovej federácie Shakira, ktorá je partnerkou obrancu FC Barcelona a španielskej reprezentácie Gerarda Piquého. Kolumbijská hviezda už vystupovala na záverečných ceremoniáloch MS 2006 v Berlíne a 2010 v Johannesburgu.

Ďalšími účinkujúcimi na Maracane budú gitarista Carlos Santana, hip-hopový hudobník Wyclef Jean a brazílsky spevák Alexandre Pires. Vystupovať bude aj jedna zo škôl samby z Ria de Janeiro. Informácie zverejnil web FIFA.

Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, odštartovala kariéru v roku 1991 nahrávkou Magia, ktorú však, takisto ako aj druhý počin Peligro (1993), pre komerčný neúspech v súčasnosti považujú iba za promoalbum. Oficiálnym debutom sa tak stal až album Pies Descalzos (1996), po ktorom nasledovali postupne štúdiovky Dónde Están los Ladrones? (1998), Laundry Service (2001), Fijación Oral Vol. 1 (2005), Oral Fixation Vol. 2 (2005), She Wolf (2009), Sale el Sol (2010) a Shakira (2014).

Okrem toho má na konte aj niekoľko živých nahrávok. Medzi jej najväčšie hity patria skladby Whenever, Wherever, Underneath Your Clothes, La Tortura (feat. Alejandro Sanz), Hips Don’t Lie (feat. Wyclef Jean), Beautiful Liar (feat. Beyoncé), Waka Waka (This Time for Africa) či Can’t Remember to Forget You (feat. Rihanna). S Gerardom Piquém sa zoznámila v roku 2010, predtým bol jej partnerom Antonio de la Rúa, najstarší syn bývalého argentínskeho prezidenta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk