Sila slov môže zničiť váš vzťah

Vzťah
shutterstock

Aj navonok pevné vzťahy sú zvnútra krehké. Prečítajte si, ako dokážu nevhodne použité slová negatívne ovplyvniť váš vzťah.

Aby vzťah fungoval, je potrebné neustále vynakladať dostatočné úsilie. Vzájomná komunikácia či romantické gestá sú kľúčové požiadavky pre skvelý vzťah.

Pri rozhovore s partnerom však dbajte na silu slov a skôr, ako niečo poviete, zvážte či to nebude mať negatívny vplyv na váš vzťah.

Už ste niekedy premýšľali o tom, ako hovoriť so svojím partnerom v súkromí alebo na verejnosti? Druh slov, ktoré použijete, môže mať oveľa väčší dosah, než si viete predstaviť. Slová, ktoré pri komunikácii vyberáte, môžu váš vzťah zlepšiť alebo zničiť a to aj bez ohľadu na to, že vám to skvelo funguje v spálni.

Sila slov vo vzťahu má podvedomú energiu. Spôsob, akým niečo poviete, môže vášho partnera utvrdiť alebo spochybniť a tým podvedome ovplyvniť jeho názory na vzťah.

Vaše slová a váš partner

Vďaka láskavým slovám sa cítime bezpečnejšie, kritika nás robí slabšími a málo sebavedomými. Upokojujúce slová nás utešujú a slová hnevu v nás produkujú zlosť.

Čo by muž nikdy nemal povedať svojej partnerke?

Ak chcete mať s partnerom šťastný vzťah, je potrebné viac sa zamerať na pozitívne a upokojujúce slová. Zahryznite si do jazyka a vyhnite sa obvineniam a kritike aj v prípade, že chybu urobil váš partner. Namiesto toho si problémy vydiskutujte v pokoji a bez hádok.

5 tipov, ako si nezničiť vzťah:

1. Rozhovor v súkromí: Akékoľvek problémy vo vzťahu sú, nikdy by sa nemali riešiť na verejnosti a za prítomnosti svedkov. Naučte sa vydiskutovať si svoje nezhody v pokoji a bez hádok. Vo vzťahu musíte fungovať ako tím, ktorý sa snaží o rovnaký cieľ a nemeniť ho na bojisko, v ktorom víťazí dominantnejší partner.

2. Keď sú ostatní okolo: Obaja partneri by sa mali naučiť rešpektovať svoju polovičku pred ostatnými. Nezhadzujte svojho muža na verejnosti a ani nenegujte jeho názory. Pre partnera máte byť vždy oporou a nie človekom, ktorý mu znižuje sebadôveru.

3. Komplimenty: Pochváľte svojho partnera tak často, ako je to len možné. Nezameriavajte sa len na fyzickú krásu, ale najmä na jeho prácu, osobnosť a snahu, keď pre vás niečo robí. Každý muž potrebuje cítiť, že máte o ňom vysokú mienku a ste na neho hrdá. Iba tak sa vám otvorí a ukáže aj svoju slabšiu stránku. Naopak, ak sa človek cíti nedocenený a stále kritizovaný, nikdy k vám nebude otvorený, pretože bude mať strach, že ho budete negatívne posudzovať.

Štyri typy ženských klebiet, ktoré muži nenávidia!

4. Vaše slová v argumentoch: Argumenty, či spory sú pravidelnou záležitosťou vo vzťahu. Ale aj pri argumentovaní sa snažte nebyť sarkastická alebo povýšenecká. Prestaňte používať slová, pri ktorých sa bude váš partner cítiť urážaný a ponižovaný.

5. Fňukanie: Vyjadrovať neustálu nespokojnosť vo vzťahu a obviňovať za ňu partnera je tým najhorším, čo môžete robiť. Bude sa cítiť bezmocný a nešťastný vo vzťahu s vami a časom vzťah s vami bude chcieť ukončiť, lebo vám nedokáže dať to, čo od neho chcete.

Sila slov má často krát v láske najväčšiu úlohu, preto neprehliadajte ich význam. Ak existuje niečo, čo vás trápi, naučte sa komunikovať medzi sebou v pokoji a bez výčitiek. Je to jediný spôsob, ako sa tešiť z krásneho a pokojného vzťahu.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk