Škandál s topánkami v Cannes má už svojho vinníka

Móda z Cannes: Zaskveli sa Blanchett, Kruger aj Theron
Móda z Cannes: Zaskveli sa Blanchett, Kruger aj Theron SITA/AP

Umelecký riaditeľ festivalu Thierry Frémaux sa vyjadril k celému incidentu.

Škandál s plochými topánkami, pre ktoré niekoľko návštevníčok nepustili na projekcie 68. Medzinárodného filmového festivalu v Cannes, je dôsledkom horlivosti bezpečnostnej služby. Vyhlásil to umelecký riaditeľ podujatia Thierry Frémaux. Za nepríjemnosti sa zároveň ospravedlnil, pričom zdôraznil, že povinnosť žien mať na slávnostné uvedenia obuté topánky s vysokými podpätkami je hlúposť a nie je to pravda.

Organizátori prestížneho festivalu si vyslúžili kritiku po tom, čo niekoľko návštevníčok nepustili na premiéru filmu Carol (2015), pretože nemali obuté topánky s vysokými podpätkami. Neskôr sa ukázalo, že podobnú skúsenosť mali návštevníčky aj pri iných premietaniach.

Incident v Cannes! Ženám s takouto obuvou zakázali vstup

Uvádzači navyše na projekcie nepustili ženy, ktoré tento typ obuvi nemohli nosiť pre zdravotné problémy. „Stalo sa to mojej žene. Napokon ju pustili,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter režisér Asif Kapadia, ktorého dokument o zosnulej anglickej speváčke Amy Winehouse mal na festivale premiéru. Britská herečka Emily Blunt počas jednej z tlačových besied uviedla, že škandál je veľkým sklamaním. Okrem toho vznikla online petícia, prostredníctvom ktorej iniciátori žiadali vysvetlenie od organizátorov. Petíciu podpísalo viac ako päťtisíc ľudí. Hoci na slávnostné projekcie organizátori vyžadujú oblek pre pánov a šaty pre dámy, nariadenie o odeve zverejnené na webstránke podujatia obuv nespomína.

Informácie pochádzajú z webstránok www.hollywoodreporter.com, www.bbc.com a www.thepetitionsite.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk