Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti, smiech, zábava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
reklama:
reklama:
reklama:
2. septembra 2019 Deti a rodinaVýchova a škola od Milota MezeiováSITA

Školská družina: Áno alebo nie?

Možno ste si aj vy položili otázku, čo s deťmi po škole, ak ste zamestnaní. Je školská družina vhodným riešením pre naše deti?

Aj keď školská družina je väčšinou chápaná ako sociálna služba, a to stráženie detí po vyučovaní, skrýva v sebe veľa pozitív. Rozmýšľate i vy, či dať alebo nedať vaše dieťa do družiny? Zvlášť keď ste rodičmi prváka a s touto službou nemáte žiadne skúsenosti.

Družina učí školákov tráviť voľný čas

Naše deti majú často jeden veľký problém, ktorý väčšina dospelých nepozná, a to že sa nudia. Mnoho detí nevie zmysluplne využiť svoj voľný čas. Práve táto skutočnosť je jedným z pozitív tejto sociálnej služby. Školská družina učí deti tráviť čas takým spôsobom, aby zároveň v rámci voľného času mohli rozvíjať svoju osobnosť. Poskytuje im inšpiráciu a priestor.

reklama:

Družina umožňuje sociálny rozvoj

Keďže človek je tvor spoločenský a pre harmonickú existenciu i svoj rast potrebuje množstvo sociálnych kontaktov, nezaobíde sa bez istej sociálnej inteligencie. A práve družina vytvára ďalší priestor. Tu dieťa nadväzuje nové priateľstvá, rozvíja svoje sociálne vzťahy skôr ako v triede či doma, kde sa často izoluje pred skutočným svetom útekom do virtuálnej reality.

Spôsob prevencie pred patologickým správaním

reklama:

To, že dieťa sa naučí prežiť svoj voľný čas zmysluplne, vlastne umožňuje predchádzať tráviť ho nevhodným spôsobom. Školská družina tak poskytuje rodičom istotu, že ich deti sa zdravo a správne vyvíjajú a je im dobre v čase, kým sú v zamestnaní.

reklama:

Odporúčané

K téme

3 otázky pre Janu Janičovú: Aj kone môžu vyliečiť našu dušu 4 nebezpečné prejavy dehydratácie

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.