Skvelé rady, ako si poradiť s jarnou únavou

žena, šťastná, smiať sa, beauty, pleť, pokožka, radosť,
shutterstock.com

Ste v jednom kole a času máte pre seba čoraz menej? Skúste si ukradnúť pár chvíľ počas piatich nasledujúcich dní, ktoré budú zamerané len na činnosti prospešné vášmu zdraviu.

Pondelok

V tento deň jedzte predovšetkým čerstvé ovocie, zeleninu a mliečne výrobky. Na obed šalát z papriky, uhoriek a paradajok. K tomu vypite pohár čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy a v priebehu dňa aj pohár mlieka Tým ste prijali pre zdravie pokožky dôležité vitamíny A, B, D, tzv. vitamín F (nenasýtené mastné kyseliny) a vitamín C.

Utorok

Urobte si vlasovú kúru, aby ste udržali vlasy zdravé. Vtierajte si do nich po umytí vlasový vitamínový prípravok alebo olivový olej. Niekoľko minút ho nechajte pôsobiť pod predhriatym uterákom a vlasy znovu umyte.
pleť, pokožka, beauty, žena, tvár, krása, ruka
shutterstock.com

Streda

Drsné lakte: Ak vás trápi tento problém, ponorte lakte na desať minút do dvoch misiek so zohriatym olivovým alebo iným rastlinným olejom.

Včasný spánok: Dostatočný spánok je dobrý a bezplatný prostriedok krásy. Najmä ak chodievate neskoro do postele, mali by ste si vyhradiť aspoň jeden deň v týždni na riadne vyspatie. Predtým ale nepozerajte alebo nečítajte napínavý príbeh.

Skvelé rady, ako si poradiť s jarnou únavou

Štvrtok

Pleťová maska: Ak máte nečistú a zhrubnutú pleť, pomôže vám pleťová maska. Pokožka potom bude vyzerať svieža a lepšie prekrvená.

Pedikúra: Nepatrí sem len ošetrenie nechtov, ale aj odstránenie stvrdnutej pokožky pemzou. Nakoniec nohy ošetrite krémom.

Piatok

Urobte si masku na tvár pomocou obyčajného mnohoúčelového krému, ktorá prevlhčí vašu pleť a dodá jej mastnotu. Na čistú tvár naneste hrubú vrstvu krému. Po dvadsiatich minútach pôsobenia ho zotrite kozmetickým uterákom. Na nečistú pokožku si môžete samy pripraviť bylinkovú masku: zmiešajte senný kvet a kamilku (spolu dve kopcovité polievkové lyžice s polievkovou lyžicou mäty piepornej). Túto zmes varte s trochou vody. Hmotu nanášajte na tvár ešte teplú a zakryte ju hrubšou utierkou, v ktorej urobte otvory na dýchanie. Po 15 minútach si umyte tvár studenou vodou a nakrémujte.

Počas týždňa nezabudnite na dostatok pohybu. Cvičte aspoň desať minút denne alebo namiesto pohodlného dopravenia sa do práce zaparkujte auto ďalej alebo vystúpte o jednu zástavku skôr. Chôdza na čerstvom vzduchu je totiž pre nás najzdravší a najprirodzenejší spôsob cvičenia a pohybu.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk