Slovak Food Festival sa začne už o pár dní!

Slovak Food Festival
Slovak Food Festival

Po roku je tu opäť! SLOVAK FOOD FESTIVAL – najväčší piknik v meste.

Exteriéry Bratislavského hradu – areál plný zelene sa už po štvrtý raz zmení na najväčší piknik v meste. Slovak Food Festival tento rok hostí 61 vystavovateľov zo Slovenska, Rakúska, či Maďarska. Priestor poskytujúci stovky miest na sedenie, státie a v neposlednom rade piknikovanie ponúkne svojim návštevníkom degustácie, predvádzacie šou, súťaže, ale najmä príjemnú atmosféru a kopec dobrej nálady.

Tento rok sa organizátori v spolupráci s BKIS rozhodli festival neoficiálne začať už vo štvrtok podvečer. Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2013 prinášajú návštevníkom štvrtkový večer vína na Bratislavskom hrade. Príjemné posedenie pri víne, dobrej muzike a chuťovkách, ktoré k tomu patria, by mali návštevníkov naladiť na víkend plný dobrého jedla a zaujímavých šou. 24. – 26. máj 2013!

Aj tento rok si nenechajte ujsť:

Majstrovstvá republiky v otváraní ustríc, ktorú v minulom roku vyhral Popradčan Slavomír Dič (Rijo camping Stará lesná).

Súťaž médií vo varení. Tento rok sa zapoja napríklad tímy portálu Damskajazda.sk, STV, Dobrého Jedla, TV JOJ, Hospodárskych novín, či TASR.

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu boli, sú, aj budú detičky.

V detskom kútiku budú pre najmenším pripravené školy varenia pod vedením našich šéfkuchárov. Vladko Morochovič s manželkou ukáže deťom ako pripraviť rýchlo a ľahko lahôdky pre malé brušká. V detskom kútiku sa deti budú môcť naučiť aj to, ako si po dobrom jedle správne umyť zúbky. Študenti zubného lekárstva v spolupráci so spoločnosťou CURAPROX naučia najmenších a ich rodičov ako sa správne starať o detský chrup.

Slovak Food Festival - mapa areálu
Slovak Food Festival - mapa areálu Slovak Food Festival

Kávu na festivale už tradične zabezpečí firma DeLonghi. Na tohtoročnom Slovak Food Festivale majú účastníci možnosť vyskúšať si tie najpopulárnejšie kurzy školy varenia Chefparade. Jednotlivé kurzy budú prebiehať počas 3 dní festivalu. Účastníci kurzov budú mať na mieste k dispozícii všetko potrebné vybavenie, kvalitné ingrediencie a hlavne skvelých šéfkuchárov. Chutné špeciality, ktoré si účastníci kurzov pripravia si potom v príjemnom prostredí Bratislavského hradu samozrejme sami vychutnajú.

Tento rok sa súťaže médií vo varení zúčastní aj náš portál www.damskajazda.sk. Ak nás budete chcieť podporiť, nájdete nás na veľkom pódiu v centre diania festivalu v nedeľu o 14:00.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk