Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pleť, beauty, kráska, pokožka, žena
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
8. marca 2016 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Slovenky majú problém. Poznáte ho?

Táto zaujímavá skutočnosť vyplýva z reprezentatívneho prieskumu o malých radostiach slovenských žien, ktorý realizovalo Figaro v spolupráci s agentúrou NMS Research.

Iba 3% Sloveniek sa cítia stále dokonalé. A najmä vtedy, keď vyzerajú dobre. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu o malých radostiach slovenských žien, ktorý realizovalo Figaro v spolupráci s agentúrou NMS Research.  Ako to zmeniť? Dopriať slovenským ženám malé radosti.

V utorok oslavujeme Medzinárodný deň žien. Deň, kedy by sme si mali viac uvedomiť lásku a úctu k ženám a aj to, čo všetko ženy dokázali v minulosti a čo zvládajú dnes. Akými malými radosťami ich zaručene potešíte?

Poďakujme sa ženám, aby sa cítili spokojné a dokonalé

reklama:

Podľa prieskumu o malých radostiach žien, ktorý realizovalo Figaro v spolupráci s agentúrou  NMS Research iba 3% Sloveniek sa cítia stále dokonalé. Až 17% slovenských žien sa necítili dokonale nikdy alebo málokedy.  Pocit dokonalosti sa u žien spája s výzorom, 22% Sloveniek sa cíti dokonale, keď vyzerajú dobre. Tento fakt ovplyvňujú spoločenské stereotypy. Ženy majú pocit, že musia všetko zvládnuť – byť dokonalou gazdinkou, partnerkou, mamou, milenkou. Niekedy stačí však malá radosť, ktorá nám navodí pocit spokojnosti a  dokonalosti.  Relax či chvíľka pre seba, je to vzácne, čo popri všetkých povinnostiach ženy potrebujú.  Skúste ich prekvapiť, malou ženskou radosťou.

Kytica, sladkosť, čokoláda, darček, MDŽ
Thinkstock

Malé radosti, ktoré potešia ženskú dušu

Aké sú najčastejšie malé radosti, po ktorých slovenské ženy túžia? Podľa prieskumu medzi malé radosti našich žien patrí prechádzka v prírode (až 68%), čítanie knihy (60%) či kúpa drobnosti pre seba (59%). A viac ako polovica Sloveniek považuje za malú radosť tabuľku dobrej čokolády. Až 64% z nich sa poteší rovnako hmotnej či nehmotnej malej radosti.

reklama:

Bez týchto radostí si Slovenky nevedia predstaviť život

Z prieskumu o malých radostiach taktiež vyplynulo, že Slovenky sú skromné a romantické duše. Viac ako polovica Sloveniek totiž považuje za najväčšiu radosť v živote deti a 28% z nich partnera či manžela.  Emócie ako úsmevy, objatie, šťastie, pohoda, láska sú najväčšou radosťou 20% slovenských žien. No v živote Sloveniek nesmie chýbať ani čokoláda, život bez nej si nevie predstaviť 10 percent.

Ženy sú skrátka milujúce a starostlivé bytosti. Až 83% Sloveniek zvykne pripravovať pre svojich blízkych prekvapenia. Potešte ich teraz na oplátku vy a doprajte im Medzinárodný deň žien plný ženských radostí.

reklama:

Odporúčané

K téme

9 jednoduchých krokov, ako si udržať pravú lásku! Tajomstvá duše: Toto je skutočná láska

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.