Slovenská R´n´B kráľovná LAYLA: Splnila som si najväčší sen

Layla
Layla Martina Nemčeková

Mladá a talentovaná speváčka LAYLA, so zamatovo-soulovým hlasom a exotickým prejavom vydala svoj debutový album „LST“. O tom, ako vznikal jej hudobný sen sa dozviete v exkluzívnom interview.

Album „LST“ je vonku len mesiac, aké sú vaše prvé pocity?

Cítim, že sa konečne uvoľnilo to napätie a vzrušenie, ktoré rástlo počas celého procesu a vzniku tohto albumu. Rada „LST“ posúvam ďalej a zoznamujem ho s ľuďmi. Je to predsa moje dieťa 

Čo znamená „LST“, a kto prišiel s týmto názvom?

Je to skratka pre Laylasystem. Prišla som s tým samozrejme ja. Napísala a nahrala som pesničku s týmto názvom najskôr v slovenčine. Skladba v tejto podobe nikdy nevyšla von, ale mám s ňou ešte plány. Na albume nájdete anglickú verziu nahrávanú s výbornou poľskou kapelou Chonabibe.

Keď je to hudobná droga, znamená to, že ste závislá od svojej hudby?

Závislá som od hudby ako takej. Moja hudba mnou plynie a najviac ma napĺňa, keď vzniká… Potom je to už radosť z toho, keď poteší ucho poslucháča.

Na albume ste spolupracovali s veľkými menami, ako došlo k týmto hudobným spojeniam?

Všetky spolupráce či už na mojom albume alebo na albumoch iných interpretov vznikli buď z kamarátskeho stretnutia, zo vzájomného rešpektu alebo zo zvedavosti, čo zo spolupráce môže vzniknúť.

Prvá lastovička a predzvesť pripravovaného debutového albumu „LST“ bol singel „I Feel“, ako vznikal tento song?

Pre mňa každá pesnička bola v určitom smere prelomová a o to viac pesnička „I Feel“. Výnimočná bola v tom ako rýchlo nabrala finálnu podobu. Billy Hollywood mi poslal hudobný podklad na vypočutie a mne sa stalo niečo neskutočné. Zvyknem si nahrávať prvé nápady melodických liniek na diktafón a neskôr sa k nim vraciam a rozvíjam ich ďalej, ale pri „I Feel“ to bolo hneď „na prvú.“ To znamená, že ako som sa započúvala do inštrumentálky, začala som si okamžite hmkať melódiu, a ešte v ten večer som napísala text. Bolo to v období, keď som sa intenzívne venovala svojmu duchovnému rozvoju a pociťovala neskutočnú lásku. To bolo pre mňa znamenie, akým smerom sa ďalej uberať. A preto si budem vždy priať, aby nikdy z mojich piesni nezmizol cit.

Na videoklipe ste spolupracovali s Michalom Nemtudom, bol to Váš nápad osloviť ho?

Nápad to bol nás oboch. Mňa aj Billyho. Miško je náš dobrý kamarát, a tak sme spojili sily. Ja som nesmierne spokojná a určite ešte niečo spolu vymyslíme.

Text je slovensko-anglický, prečo toto spojenie?

Písala som to tak ako to prichádzalo.

Layla
Layla Martina Nemčeková

Aj Vaša ďalšia skladba „Turn Ya On“ je anglická, dokonca s americkým raperom Hi-Defom, ako ste na seba natrafili?

S Hi-Defom sme sa spojili vďaka sociálnej sieti. Po pár správach sme sa hneď dohodli na spolupráci, keďže hudobným vkusom sme si sadli okamžite. Aj v tomto prípade verím, že nejde o poslednú spoluprácu.

Videoklip bol oproti minulému jednoduchší, čierno-biely, bol to nápad režiséra?

Bol to nápad mňa a mojej manažérky Andy Horskej a schválili nám ho aj režiséri Patrik Tančenko a Maťo Koniar (mimochodom aj výborní fotografi).

Na nakrúcaní ste mali opäť zvučné mená, s kým sa Vám pracovalo najlepšie?

Tu sa opäť stretli ľudia, ktorých veľmi dobre poznám, čiže nechcem robiť rozdiely 

„Turn Ya On“ ste pokrstili vo veľkom štýle na narodeninovej párty webového portálu, kto bol krstnými rodičmi?

Na tejto párty sme videoklip ešte nekrstili, keďže nebol v tej dobe hotový, ale premiéroval sa tam samotný singel a mal úspech.

A plánujete teda aj krst?

Jasne! Budeme krstiť album „LST“ na pripravovanej akcii v Bratislave 4.10. , kde vystúpim okrem iných skupín aj ja so svojou kapelou.
LST mánia známych osobností
Layla Martina Nemčeková

V songu „Turn Ya On“ je cítiť, že je to úplne iná skladba ako ostatné, ktoré sú na albume. Musím povedať, že veľmi vydarená a chytľavá vec! Už máte na ňu prvé feedbacky, splnila Vaše očakánia?

Ďakujem! Pesnička ma ukázala opäť v inom svetle a musím povedať, že mám na ňu iba výborné ohlasy. Aj keď sa snažím nemať očakávania, tie najtajnejšie splnila.

Na albume „LST“ máte aj Vašu úspešnú skladbu „Nestrácaj dych“, ktorú ste nahrali spolu s Majkom Spiritom, no bez neho, v live a pomalšej verzií. Prečo práve v tomto prevedení?

Ako ste mohli počuť, skladba je nahrávaná live s moju kapelou LaylaBand. Musím sa priznať, že milujem túto verziu a kedže som chcela, aby na albume boli všetky skladby fresh, rozhodla som sa pre túto novú verziu.

Šedá eminencia speváckych hviezd a úspešný producent Celeste Buckingham, Martin Maxo Šrámek, sa objavuje na Vašom albume „LST“ dokonca dvakrát! Ako sa Vám s ním pracovalo? Môžeme očakávať ďalší hviezdny videoklip?

Maxo pre mňa patrí medzi Top!, či už ako producent tak aj ako spevák a som hrdá, že ho mám na albume. Produkčne sa postaral o takmer 70% skladieb na albume, takže to hovorí za všetko. A ako ste už počuli, príde čo má prísť 

Veľa známych osobností prepadlo mánií hashtagu #LST, tešíte sa tejto podpore?

Ďakujem, že sa ešte raz môžem k tomuto počinu vyjadriť. Keďže som nemohla počas teasingu a postovania nič komentovať, aby som sa neprezradila, nemohla som sa podeliť o tú radosť akú mi všetci spôsobovali. Takže ešte raz ďakujem všetkým, ktorý prispeli, fotkou, komentom, slovom ku šíreniu hashtagu #LST. Ďakujem za všetku podporu v akejkoľvek podobe. Všetko vnímam a vážim si. Ste super!

LST mánia známych osobností

Kde Vás môžu vidieť najbližšie Vaši fanúšikovia? Plánujete aj turné po Slovensku? Prípadne aj v zahraničí?

Najbližšie vystúpim 29.8. v Refinery Gallery počas Tattoo súťaže, kde vystúpia aj mená ako Separ, Momo, Boyband… Plánujeme koncerty po Slovensku ale zatiaľ by som to nenazvala turné. Všetky info o termínoch koncertov nájdete na moje FB-page: https://www.facebook.com/laylask.

Teším sa na vás!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk