Slovenský guru lásky Michal Kopecký: Muži si ženy nezískajú naučenými fintami, ale...

Michal Kopecký

Autor najpopulárnejšie blogu o vzťahoch v rozhovore prezradil, aké sú jeho vlastnosti zlého chlapca, a prečo muži milujú potvory!

Ako byť úspešný v láske? Žiaľ to nás žiadna škola nenaučí, ale iba sám život. Presne tak to bolo i v prípade Michala Kopeckého. Predtým zakríknutý mladík, dnes prostredníctvom kníh a populárneho blogu akozbalit.sk učí mužov, ako byť magnetom pre nás ženy. A to všetko preto, aby nám mohli priniesť viac zážitkov. Aké sú tajomstvá lásky Michala Kopeckého? Dámska jazda ho vyspovedala za vás.

Kedy a ako ste zistili, že máte „talentna balenie žien, teda opravujem schopnosť učiť mužov priťahovať ženy?

Je potrebné povedať, že dlhé roky počas mojej mladosti som bol nesebavedomý, nekomunikatívny, introvertný chlap, ktorý nevedel ako na ženy. Nevedel som, o čom sa s nimi mám baviť, ako sa s nimi zoznámiť a ako nebyť len ich kamarát. A tak som aj dopadol – bez priateľky či sexu. Začal som však na sebe pracovať, išiel som cestou pokus-omyl a postupne som prichádzal na to, čo mi pri ženách funguje (a privádza ma k bozku či k sexu) a čo naopak nie. Potom už len stačilo robiť menej chýb a hlúpostí (ktoré dámy určite dobre pri dnešných chlapoch poznajú) a robiť viac vecí, ktoré mi prinášali výsledky. Žiaden talent za tým nehľadajte, len systematickú prácu na sebe, vytrvalosť a ochotu učiť sa nové veci.

Čo vám táto schopnosť prináša v osobnom živote?

Ako som naznačil, tak je to o systematickej práci na sebe. Neuspokojiť sa s tým, že sme “nejakí”. Vždy môžeme byť lepšou verziou seba samého. Treba len zdvihnúť zadok a niečo pre to aj spraviť. A toto aplikujem vo všetkých oblastiach – v biznise, vzťahoch, rodine, financiách…

Na čo ste zbalili vašu ženu alebo zbalila ona vás? A čo vás presvedčilo, aby vás dostala do chomúta?

Dobrá otázka 🙂 Pri nej som to mal veľmi ťažké. Bola po osemročnom vzťahu a nehľadala si nikoho nového, len kamarátov (čo je pochopiteľné). Bol to ten typ krásnej ženy, ktorá mala okrem svojho výzoru aj iné prednosti. Bola neskutočne pozorná, starostlivá a vedel som si s ňou predstaviť aj vzťah. Podľa môjho názoru je vzťah dnes luxus. Áno, môžete mať sex s kýmkoľvek, kto dobre vyzerá alebo keď to na vás príde. Ale vzťah je už o inom. A ja som si dvakrát rozmyslel, komu venujem svoju “exkluzivitu” 🙂 A keď už vzťah, tak poriadne. Preto som nemal problém si ju po viac ako dvoch rokoch aj vziať.

Ste zakladateľom najúspešnejšieho slovenského blogu o mužoch, ženách a vzťahoch akozbalit.sk. Kedy, kde a prečo vznikla myšlienka založiť si ho?

Aby som to skrátil, tak som sa chcel začať deliť aj s ostatnými chlapmi o to, na čo som počas svojho života a randenia so ženami prišiel. Vedel som, že je mnoho takých, ako som bol kedysi ja a že sa dá z tejto situácie dostať. Nie učením sa rôznych naučených trík či fínt, ktoré s obľubou využívajú rôzni baliči. Môj blog skôr vznikol ako alternatíva k tomu – a teda ako nástroj pre chlapov, aby makali primárne na sebe a svojej osobnosti, nie na ženách.

Chodia si k vám po radu aj ženy, ktoré chcú pochopiť správanie mužov?

Áno a je ich viac, ako by si človek myslel. Dokonca väčšina tých, ktorí zdieľajú moje články, sú ženy. A aj moju knihu Príťažlivosť, ktorá je určená čisto pre chlapov, si kupujú ženy. V tomto vás obdivujem. Ste aktívne a prirodzene zvedavé. A spoznal som aj množstvo nových kamarátok, ktoré mi napísali, že čítali môj blog a moje rady a našli si v tom veci aj pre seba.

https://www.youtube.com/watch?v=HPrGUhFnj2Q

Prezraďte svoj najväčší úspech a neúspech, ktorý sa týka týchto aktivít.

Najväčší úspech a neúspech? Najväčší neúspech asi bol, keď mi môj najlepší kamarát prebral moju najlepšiu kamarátku, do ktorej som bol zaľúbený na strednej. Bola to pre mňa vtedy veľká rana, no dostal som sa z toho a povedal som si, že už nikdy nechcem nič podobné zažiť. A najväčší úspech? Asi tie stovky chlapov, ktorí mi píšu, ako si konečne našli priateľky, ženy, zvýšilo sa im sebavedomie, zlepšila komunikácia a priniesli do svojho života viac žien a sexu. Vždy ma poteší takáto spätná väzba, keď moje rady niekomu fungujú a aplikujú ich.

Poraďte čitateľkám zaručený tip, na ktorý sa namotá takmer každý muž.

Zaručené tipy nemám. Nič nefunguje univerzálne a musím priznať, že aj tak sa vždy nájde niekto, na koho to nebude fungovať. Najmä na tých, o ktorých sa príliš snažíme. Preto by som čitateľkám odporúčal skôr nič neočakávať a brať tie veci s ľahkosťou. Veď o nič nejde. Mať ten správny pomer dostupnosti a nedostupnosti a byť prirodzene ženská.

Aká vlastnosť vás priťahuje na ženách najviac?
Michal Kopecký

Určite to je sebavedomie. Keď je žena sebavedomá, cítiť to z nej na sto metrov. Sebavedomie potom prechádza do vyžarovania, charizmy a sexepílu. Žena nemusí byť dokonalá modelka z časopisu, aby chlapa zaujala. Ale keď je sebavedomá, tak môže mať aj krivý nos či väčší zadok. Dôležitý je ten sexepíl v tomto.

….a ktorá vás najviac odpudzuje?

Najviac ma asi odpudzuje prílišná dostupnosť. Keď sa ani nesnažím a žena hneď so všetkým súhlasí. Aj my chlapi potrebujeme výzvy! Baví nás dobývať ženy a taká tá ľahká nedostupnosť. Chceme si to zaslúžiť. Netreba to však s tou nedostupnosťou preháňať. Dokonca ma dokážu odpudzovať aj ženy, ktoré sa nedokážu samé ozvať či vyvinúť nejakú aktivitu samé. Síce v menšom množstve, ale predsa.

Čo podľa vás platí na mladšie a staršie ročníky? V čom podľa vás vidíte zásadný rozdiel?

Mladšie ročníky sa ešte hrajú a skúšajú. Preberajú a užívajú si. Preto sú viac otvorené flirtom, sexu a nepotrebujú sa viazať. Staršie ženy (cez 30) si už dvakrát rozmyslia, či si s niekým niečo začnú. Rozmýšľajú už nad rodinou, deťmi a stabilným partnerom. Preto si skôr hľadajú chlapa, ktorý vie, čo chce a má aj nejaké zázemie a vie ich zabezpečiť. Vo všetkom sa pravdaže nájdu výnimky a nerád by som ich takto rozdeľoval.

Žena nemusí byť dokonalá modelka z časopisu, aby chlapa zaujala. Ale keď je sebavedomá, tak môže mať aj krivý nos či väčší zadok.

Aké komunikačné chyby muži najčastejšie robia a aké naopak robia ženy?

To keby som mal vymenovať, aké všetky chyby chlapi robia pri komunikácii so ženami… dokonca som na to spravil aj kurz. V zásade ale všetky tie chyby pochádzajú z očakávaní. Zaujímavé je, že chlap nemá problém komunikovať so spolužiačkami, sesternicou či ženami, ktoré sa mu nepáčia. Ale už má problém baviť sa s kočkou, ktorú by chcel. Tam mu zrazu dôjdu slová a nevie, čo má hovoriť a o čom sa s ňou baviť. Preto treba v prvom rade odstrániť príčinu tohto komunikačného problému. Nemať od tej ženy žiadne očakávania (tak ako nemá od iných) a baviť sa s ňou tak, ako keby s ňou nič nechcel mať. Tým nemyslím byť arogantný alebo sa o ňu nezaujímať. A ženy? Ženy zas veľmi rady rozprávajú a o chlapovi sa dokopy nič nedozvedia. Súhlasím s tým, že by mali ženy hovoriť viac a chlapi sa o ne zaujímať. No určite chlapa poteší, keď sa žena zaujíma aj o neho.

Ako žena zistí, že má muž o ňu záujem?

My muži sme v tomto jednoduchí. Nekrútime si vlasmi, nežmurkáme príliš, nehráme sa so slamkou, nevysielame milión nepriamych signálov a nečakáme, že budete čítať medzi riadkami. Keď sa nám žena páči, tak ju zavoláme von. Pozveme ju do kina. Dotýkame sa jej a dáme jej kompliment. Chlapi to nerobia preto, že chcú byť kamaráti… Začnite si to všímať 🙂

Tvrdíte, že pre fungovanie vzťahu a úspešný flirt platí princíp príťažlivosti 80/20, čiže 80 % zlých vlastností a 20 % dobrých, neskôr sa to má otočiť. Platí to aj naopak? Priťahujú mužov viac potvory ako dobré dievčatá a prečo?

Tento princíp, ktorý opisujem aj v knihe Príťažlivosť platí dokonale aj pre mužov, aj pre ženy. Vychádza z toho, že ženy chcú milých, dobrých a pozorných chlapov – áno, ale až do vzťahu. Primárne ich priťahujú “zlí chlapci”, ktorí sú vášniví, nespútaní, nedostupní, výzvou, dominantní, sebavedomí a spôsobujú ženám skôr “vlhko v nohavičkách”. Najprv je teda potrebné vyvolať túto sexuálnu príťažlivosť, aby chcela žena s chlapom niečo riešiť, až potom sa zamýšľa nad tým, či je aj vhodný do vzťahu. A to isté platí aj pri ženách. Chceme do vzťahu pozorné a starostlivé ženy, ktoré budú skvelé gazdiné a budú nás reprezentovať. Sexuálne nás však priťahujú v prvom rade ženy, ktoré sú sebavedomé, flirtujú, zvodne sa obliekajú, sú nedostupné a vášnivé.

Ppc predaj5.png

Aké vlastnosti zlého chlapca máte vy?

Všetky, ktoré som opisoval vyššie 🙂 Všetci máme tieto vlastnosti. Len ich dostatočne nerozvíjame a neukazujeme ich v tom správnom momente a v správnom pomere k tomu, aby sme vyvolali tú iskru či chémiu.

O čom je vaša najnovšia kniha a pre koho je určená?

Moja najnovšia kniha Príťažlivosť pomáha chlapom, aby priťahovali ženy úplne prirodzene tým, akí sú, bez miliónov na účte, bavoráka v garáži, tehličiek na bruchu či výzoru Taliana. Príťažlivosť je totižto tá “iskra” či “chémia”, ktorú ženy tak zúfalo na chlapoch hľadajú a potrebujú. Verím tomu, že keď budú chlapi pracovať primárne na sebe, svojom sebavedomí, hodnote, príťažlivosti, charizme či komunikácii, nebudú musieť ženy baliť na rôzne naučené triky či finty baličov. Zároveň v nej vyvraciam mnohé mýty, ktorým sme za tie roky výchovy, amerických filmov, románov či od kávičkových kamarátok uverili. Očividne nie je v dnešných vzťahoch medzi mužmi a ženami niečo v poriadku a mojím poslaním je pomôcť chlapom stať sa schopnejšími a príťažlivejšími a prinášať tak ženám lepšie zážitky.

Viac informácií o knihe a jej autorovi získate na www.knihapritazlivost.sk alebo na www.akozbalit.sk.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk