SNÍVAJTE SPOLU SO MNOU!

Monika Vranková

Keď som dostala ponuku pravidelne prispievať do sobotňajšej rubriky, a tak prebrať žezlo po skúsenej novinárke, na malú chvíľu ma prepadli obavy. Budem v tom dobrá? Mám dosť skúseností, o ktoré sa chcem s ľuďmi podeliť? Táto neistota drieme v každom z nás. Tí šťastnejší a najmä odhodlanejší jedinci ju dokážu prekonať a smelo vykročiť v ústrety novým príležitostiam. Po krátkej úvahe som sa napokon rozhodla, že budem jednou z nich…

Ahoj, svet, tu som! No a čo?

Po úspešnom absolvovaní štátnic som si z vysokej školy odniesla dve veci. Jednou bol diplom, ktorý leží úhľadne zrolovaný v mojej zásuvke, a tou druhou boli žalúdočné vredy. V „skvelom stave“, ktorý by mi nezávidela ani tá desivá ženská z filmu Kruh, som plná elánu, naivných snov a veľkých plánov chcela ohúriť svet. Všade navôkol je predsa toľko možností a príležitostí, tak nie je možné, že aspoň jedna z nich nečaká na snílka z malého mestečka zvanom Bojnice. Viete, čo som zistila? Nečaká.

Spisovateľ, redaktor, editor? Ktože vlastne ste?

Plniť si sny je ťažké. Ak navyše túžite robiť niečo, čo automaticky u druhých vyvolá nepríjemný úškrn, je to ešte ťažšie. Po nekonečnom rozposielaní životopisov a viackolových pohovoroch, ktoré len málokedy priniesli viac než len úsmev a prázdne frázy, bolo priam nemožné si zachovať pozitívne myslenie. Neraz som to chcela vzdať a priplaziť sa domov, veď hádam sa o mňa niekto postará, alebo ma aspoň poľutuje, aký je ten svet ku mne zlý a nespravodlivý. Čo nevidí môj ohromný talent?!

Po jednom takom teatrálnom výstupe, ktorý k náture umelca akosi prirodzene patrí, mi to došlo. Svetu som ukradnutá a určite má lepšie veci na práci, ako mi klásť polená pod nohy. Záleží len na mne, ako sa k životu postavím. A tak som tu. Prešla som mnohými prácami, ktoré sa na mne podpísali v dobrom i v zlom. Každá jedna skúsenosť ma však posunula vpred a priviedla až sem. Na web pre odvážne ženy, ktoré sa neboja postaviť a veriť v samé seba. Som hrdá, že som jednou z vás a že mám tú česť každý týždeň sa vám prostredníctvom môjho stĺpčeka prihovárať.

Odvážnym patrí svet. Ak neviete, ako ďalej a nemáte po ruke nikoho, kto by vám dobrosrdečne poradil, dajte na staré múdrosti. Rokmi preverené príslovia či porekadlá sú niekedy lepšie ako drahé rady študovaných psychológov.

Už teraz sa teším, ako spolu pri kávičke v domácom vyťahanom tričku a s papučami poznačenými od našich štvornohých miláčikov prežijeme jedinečné sobotné rána.

Vaša Monika

Monika Vranková

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk