Speváčku Cher zložil vírus, musela odložiť turné

Cher
Cher SITA/AP

Americká speváčka trpí nešpecifikovanou akútnou vírusovou infekciou.

Americká speváčka Cher odložila pre chorobu prvé dva koncerty druhej časti turné Dressed To Kill. Informoval o tom magazín Billboard, podľa ktorého 68-ročná interpretka trpí nešpecifikovanou akútnou vírusovou infekciou. Cher mala odštartovať druhú časť šnúry vo štvrtok 11. septembra v meste Albany a dva dni nato mala vystúpiť v Manchestri v štáte New Hampshire. Koncerty napokon odohrá začiatkom októbra. Druhú časť turné tak odštartuje v pondelok 15. septembra v Allentowne.

Cher sa vydala na turné po deviatich rokoch od rozlúčkového Living Proof: The Farewell Tour, ktoré trvalo tri roky a skladalo sa z 325 koncertov. Prvá časť sa začala koncertom vo Phoenixe 22. marca. Ako v júli informoval Billboard, turné sa môže stať finančne najúspešnejšou koncertnou šnúrou roka, keďže len jeho prvá časť, ktorá pozostávala zo 49 vypredaných koncertov, dosiahla tržby takmer 55 miliónov dolárov. Celková návštevnosť pritom prekonala 610-tisíc ľudí. Najviac, až 14 893 divákov, si Cher prišlo pozrieť v meste East Rutherford. Okrem hitov Believe či If I Could Turn Back Time si návštevníci a návštevníčky môžu vypočuť skladby z minuloročného albumu Closer to the Truth.

Cher sa pohybuje na scéne od 60. rokov minulého storočia. Bola členkou dua Sonny & Cher, v ktorom s ňou účinkoval jej už zosnulý manžel Sonny Bono. K jej najväčším hitom patria okrem spomínaných skladieb aj All or Nothing, Strong Enough, Take Me Home či duet I Got You Babe. Má na konte množstvo nahrávok, napríklad All I Really Want to Do (1965), With Love, Chér (1967), Foxy Lady (1972), Stars (1975), Heart of Stone (1989) či Living Proof (2001). Na zatiaľ poslednej štúdiovke Closer To The Truth (2013) spolupracovala aj so speváčkou Pink. Počas zhruba 50-ročnej kariéry získala okrem iného aj prestížne hudobné ocenenie Grammy a za herecké výkony jej udelili Oscara, Emmy či tri Zlaté glóbusy.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk