Spice Girls sa vracia po siedmich rokoch na turné. Pridala sa k nim aj Victoria Beckham?

Britain Spice Girls
Spice Girls from left, Melanie Brown, Melanie Chisholm, Emma Bunton and Geri Horner pose for a photo during a live appearance on a radio show at Global Radio in Leicester Square, London, Wednesday, Nov. 7, 2018. The Spice Girls will reunite for a British stadium tour next summer. The band plan to take the stage without fashion designer Victoria Beckham, who performed as "Posh Spice" during the group's 1990s pop heyday. (Matt Crossick/PA via AP)

Skupina ohlásila návrat na koncertné pódiá v novembri po mesiacoch špekulácií.

Britská skupina Spice Girls v piatok v Dubline odštartovala očakávané comebackové turné. Štvorica, bez Victorie Beckham, sa na koncertné pódium vrátila po siedmich rokoch.

Emma Bunton, Melanie Brown, Melanie Chisholm a Geri Horner sa v dublinskom Croke Park predstavili pred asi 58-tisíc fanúšikmi a fanúšičkami, ktorým zaspievali zmes svojich najväčších hitov. Na koncerte sa zúčastnil aj írsky premiér Leo Varadkar.

Britain Spice Girls
Spice Girls from left, Melanie Brown, Melanie Chisholm, Geri Horner and Emma Bunton pose for a photo during a live appearance on a radio show at Global Radio in Leicester Square, London, Wednesday, Nov. 7, 2018. The Spice Girls will reunite for a British stadium tour next summer. The band plan to take the stage without fashion designer Victoria Beckham, who performed as „Posh Spice“ during the group’s 1990s pop heyday. (Matt Crossick/PA via AP)
Britain Spice Girls
FILE – In this Sunday, Aug. 12, 2012 file photo, British band ‚The Spice Girls‘ perform during the Closing Ceremony at the 2012 Summer Olympics, in London. The Sun newspaper said Saturday Nov. 3, 2018, that the 1990s girl group is about to announce a new tour, but without original member Victoria „Posh Spice“ Beckham. (AP Photo/Matt Dunham, file)

Spice Girls ohlásili návrat na koncertné pódiá v novembri po mesiacoch špekulácií. Zatiaľ majú naplánovaných len 13 zastávok v Írsku a Veľkej Británii, ktoré vyvrcholia 15. júna koncertom na londýnskom Wembley.

Spice Girls vznikli v roku 1994. Na konte majú nahrávky Spice (1996), Spiceworld (1997) či Forever (2000). Po veľkom úspechu si dali v roku 2000 pauzu a znova sa stretli v rokoch 2007 a 2008, keď absolvovali svetové turné. Naposledy sa spolu predstavili na záverečnom ceremoniáli londýnskych olympijských hier v roku 2012.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk