Spisovateľ Steven Gould napíše oficiálne romány Avatar

Avatar
Avatar SITA/AP

O štyri knihy sa postará sci-fi autor Steven Gould.

Kanadský režisér James Cameron zveril spisovateľovi Stevenovi Gouldovi úlohu napísať romány zasadené na planétu Pandora.

Tú predstavil vo filme Avatar (2009), ktorý by mal mať tri pokračovania. Oficiálne knihy k sérii pôvodne chcel napísať sám, no rozhodol sa sústrediť na prípravu sequelov svojho blockbusteru.

Steven Gould je jedným zo svetlých bodov v súčasnej sci-fi tvorby a dlho som obdivoval svety a postavy, ktoré vytvoril vo svojich knihách a príbehoch,“ vyjadril sa Cameron. „Máme veľké šťastie, že Steven poskytne svoj obrovský talent avatarovskému svetu,“ dodal.

Cameronov Avatar, v ktorom si zahrali Sam Worthington, Zoe Saldana, Michelle Rodriguez či Sigourney Weaver, sa stal finančne najúspešnejším filmom všetkých čias.

Sci-fi snímka, ktorá si na konto pripísala viac než 2,8 miliardy dolárov, sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti. Ochrnutého vojnového veterána Jakea Sullyho vyšlú na planétu Pandora, ktorú obýva ľuďom podobný národ Na’vi s vlastným jazykom a kultúrou.

Jake Sully je členom expedície, ktorej cieľom je ťažba drahého minerálu. Pobyt pre človeka je na Pandore možný až po vytvorení hybridu Avatara, ktorý môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory.

Počas expedície Jake Sully stretáva krásnu Neytiri z národa Na’vi a zbližuje sa s pôvodným obyvateľstvom. Stojí tak pred rozhodnutím, na čiu stranu sa má postaviť v záverečnom boji o planétu.

Cameron plánuje nakrútiť tri pokračovania, pričom Avatar 2 by mal prísť do kín prísť v roku 2015.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk